iPhone 5: ekrany gotowe do wysyłki. Rusza produkcja gadżetu Apple!

Miliony fanboy'ów na całym świecie z niecierpliwością czeka na premierę iPhone'a 5. Z pewnością ucieszy ich informacja podana właśnie przez prezesa Sharpa, który przyznał, że jego firma jeszcze w tym miesiącu rozpocznie dostawy ekranów dla smartfona Apple.

Podczas konferencji prasowej Takashi Okuda, prezes Sharpa (jest jednym z trzech producentów dostarczających wyświetlacze Retina dla ostatniej generacji gadżetów Apple; pozostałymi są LG i Japan Display Inc.), przyznał przy okazji omawiania kwartalnych wyników finansowych, że jego firma jeszcze w tym miesiącu rozpocznie dostawy ekranów przeznaczonych dla następnej generacji smartfona Apple (najczęściej określanego jako iPhone 5).

Co prawda Okuda nie podał żadnych bliższych informacji na temat samych ekranów (wedle niepotwierdzonych informacji mają się one cechować 4-calową przekątną), lecz jego deklaracja wyraźnie potwierdza, że produkcja oczekiwanego przez miliony fanboy'ów gadżetu jest właśnie uruchamiana.

Kiedy premiera?

Oczywiście obecnie nic na sto procent nie wiadomo. Wedle ostatnich niepotwierdzonych doniesień, które po dzisiejszej zapowiedzi prezesa Sharpa nabierają większego sensu, iPhone 5 powinien zostać przez Apple zaprezentowany 12 września, zaś jego dostawy mają być rozpoczęte dziewięć dni później.

Wrześniowa data jest też prawdopodobna dlatego, że niedawno oficjalnie na październik została zapowiedziana przez Microsoft premiera systemu Windows 8 i korzystających z niego tabletów Surface.