iPhone 5 i iPad mini zostaną zaprezentowane na dwóch konferencjach?

Według dotychczas pojawiających się spekulacji na temat premiery iPhone'a 5 powinien on zostać zaprezentowany wraz z iPadem mini 12 sierpnia. Kolejne doniesienia na ten temat sugerują jednak, że urządzenia te poznamy podczas dwóch osobnych konferencji.

Rynek smartfonów z niecierpliwością oczekuje premiery iPhone'a 5. Z ostatnich doniesień serwisu iMore wynikało, że powinna ona mieć miejsce 12 września. Co więcej, wraz z nowej generacji smartfonem Apple miałoby zaprezentować również nowej generacji iPoda nano oraz zupełnie nowy tablet - iPad mini.

To bez sensu...

Inne zdanie na ten temat przedstawił jednak naczelny fanboy Apple John Gruber, który uważa, że Apple może jednak zechcieć rozdzielić prezentację wspomnianych urządzeń na dwie osobne konferencje.

"Myślę, że większy sens dla Apple ma przygotowanie dwóch osobnych imprez. Podczas pierwszej uwaga wszystkich skupiona byłaby na iPhone 5 oraz iOS 6. Gdy nowy smartfon trafiłby na rynek dziewięć dni później, mielibyśmy do czynienia z kolejną falą zainteresowania." - napisał na blogu Gruber sugerując, że wspomniany iPad mini zostanie raczej przedstawiony światu w pierwszym lub drugim tygodniu października, kiedy to Apple zorganizuje swoją tradycyjną muzyczną konferencję.

Jak się okazuje, Gruber nie jest osamotniony w swoich poglądach. Zgodził się z nim bowiem Jim Dalrymple (jeden z autorów strony internetowej The Loop), który znany jest ze swoich trafnych doniesień na temat Apple.

______________________

Co sądzicie na ten temat? Moim skromnym zdaniem dwie osobne prezentacje miałyby chyba faktycznie większy sens...