iPhone 5 i karty nano-SIM: GiffGaff zachęca do przycinania kart SIM

Wirtualny operator GiffGaff opublikował interesujący artykuł, w którym udowadnia, że możliwe jest przycięcie standardowej karty SIM do rozmiaru karty nano-SIM stosowanej w iPhone'ie 5 tak, aby najnowszy gadżet Apple mógł z niej korzystać.

4 czerwca 2012 roku Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI) przyjął nowy format kart SIM, nano-SIM, którego wymiary wynoszą 12,33 x 8,8 x 0,67 mm. Pierwszym urządzeniem z niego korzystającym jest wprowadzony kilka dni temu do sprzedaży smartfon iPhone 5.

W Internecie od miesięcy prowadzona była dyskusja, czy możliwe będzie odpowiednie przycięcie starych kart SIM i micro-SIM do nowego formatu, tak aby mógł z nich korzystać najnowszy gadżet Apple. Wirtualny operator GiffGaff, który nie oferuje jeszcze kart nano-SIM, postanowił się do niej włączyć i udowodnił, że z powodzeniem można przeprowadzić taką operację, o czym możecie przekonać się zaglądając tutaj.

"Jeśli masz zamiar spróbować tego w domu dla swojego iPhone'a 5, tnij bardzo ostrożnie. Ponadto, oczywiście, robisz to na własne ryzyko. Jeżeli uszkodzisz swoje urządzenie, nie możemy brać za to odpowiedzialności - dzielimy się naszym doświadczeniem, a twoje może się od niego różnić." - ostrzega przeprowadzający operację "Kim".

Operator GiffGaff zachęca jednak do podjęcia wyzwania i deklaruje, że jeżeli podczas przycinania zniszczeniu ulegnie jego karta, można ją będzie za darmo wymienić. Dodatkowo dla wszystkich zainteresowanych udostępnił kilkuminutowy film instruktażowy:

Przeprowadzone przez GiffGaff doświadczenie potwierdza, że iPhone 5 nie jest wrażliwy na grubość karty, która w przypadku nowego formatu nano-SIM została zredukowana o 12%.

Czytaj więcej o GiffGaff w artykule "Giffgaff - wirtualny operator oparty o media społecznościowe".