iPhone 5 i rekordowa sprzedaż: 2 mln sztuk w 24 godziny!

Uważacie, że iPhone 5 jest słaby? Przynajmniej 2 miliony osób jest innego zdania potwierdzając to złożeniem zamówienia na najnowszy gadżet Apple.

Ostatnia generacja smartfona Apple - iPhone 5 - nie zaskoczyła niczym szczególnym i rozczarowała wielu internautów:

"Apple idealnie przypomina mi sytuację z nokią. Byli tak pewni swego i swojej dominacji na rynku że upadek z takiego wysokiego krzesła musiał chyba boleć. Apple to samo. zadufane w sobie zwalnia zdecydowanie tempa. Proównywanie S3 i iP5 jest troche nie na miejscu. S3 deklasuje iP5. 920 to samo. HTC x też. Apple przespało się trochę tak samo jak Nokia." - napisał m.in. Iwanek.

Okazuje się jednak, że Apple jak zawsze może liczyć na swoich wielbicieli. Krytykowany iPhone 5 cieszy się bowiem ogromną popularnością: w zaledwie 24 godziny od uruchomienia przedsprzedaży zamówiło go już ponad 2 mln osób. Wynik ten jest naprawdę imponujący, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, iż w przypadku poprzedniego rekordu należącego do iPhone'a 4S mieliśmy do czynienia "jedynie" z milionem zamówień.

Tak dobry wynik powoduje, że coraz większego sensu nabierają przewidywania analityków, którzy twierdzą, że iPhone 5 może się w ciągu trzech tygodni sprzedać w liczbie 10 milionów sztuk. Dla porównania, jego największy konkurent, Samsung, potrzebował prawie dwa miesiące na znalezienie tylu nabywców na Galaxy S III (co nie zmienia faktu, że było to też bardzo dobre osiągnięcie).

Jak widać, nawet zła prasa nie jest w stanie zaszkodzić Apple.

iPhone 5 pojawi się w Polsce 28 września.