iPhone 5 jednak nie w tym roku?

Wszystko wskazuje na to, że nie doczekamy się iPhone'a 5 w tym roku. Takie nieoficjalne informacje mają pochodzić od chińskiego dystrybutora. Nie oznacza to jednak, że nie doczekamy się nowego smartfona od Apple w tym roku. Jak to możliwe?

Odpowiedź jest prosta. Apple planuje wprowadzenie smartfonu iPhone 4S. Byłby to substytut spodziewanego zewsząd iPhone'a 5. Miałoby to nastąpić jeszcze w tym roku. Chińscy dystrybutorzy iPhone'a twierdzą, że nowy produkt Apple ma się ukazać "za niedługo".

Podobno komponenty iPhone'a 4S takie jak: bateria, aparat fotograficzny, przycisk główny, stacja dokująca czy też wyświetlacz, są już dostępne na chińskim rynku. Nowy smartfon ma być odświeżoną wersją modelu iPhone 4. Jest to patent doskonale znany z trzeciej generacji smartfonów Apple'a. Wtedy także postanowiono wypuścić na rynek iPhone 3GS, czyli wersję 3G po "liftingu".

Zobacz również:

  • Szukasz słuchawek Apple AirPods Pro? Jest promocja na Amazon.pl

Nie inaczej ma być i tym razem. iPhone 4S ma być utrzymany w białej kolorystyce i właściwie tylko tyle o nim wiadomo. Nie jest jasne jak wielkie modyfikacje będą dzielić model 4S od swojego poprzednika można jedynie wywnioskować, że skoro Apple zdecydował się na taką a nie inną numerację, to zmiany nie będą zbyt radykalne.

Jeśli informacje od chińskiego dystrybutora by się potwierdziły, oznaczałoby to, że iPhone 5 nie zagości w sklepach zbyt prędko. Pamiętajmy jednak, że Apple jest mistrzem robienia szumu wokół własnych produktów. Być może jest więc to przeciek kontrolowany. Odpowiedź poznamy już wkrótce...