iPhone 5 na początku października?

Wiele wskazuje na to, że iPhone 5 ukaże się w październiku, a jego przedsprzedaż rozpocznie się 30 września. Kolejne serwisy zajmujące się informacjami na temat produktów Apple potwierdzają wymienione powyżej terminy.

Niedawno blog TiPB.com poinformował, że nowy iPhone zostanie wydany 7 października. Serwis 9to5Mac.com twierdzi, że niezależnie ustalił datę premiery na 7 lub 14 października. Dodał też, że przedsprzedaż nowych smartfonów rozpocznie się 29 lub 30 września.

Apple nie podało jeszcze daty premiery iPhone'a 5. Oczekuje się, że nadejdzie on tej jesieni razem z finalną wersją systemu iOS 5. Brak konkretów ze strony producenta wywołał globalną debatę na temat tego, kiedy ukaże się nowy smartfon. Większość uważa, że dojdzie do tego pod koniec września lub na początku października.

Jeszcze w poprzednim miesiącu dominował pogląd, że iPhone 5 zostanie wydany we wrześniu, ale na początku sierpnia w serwisie AllThingsD.com pojawiła się informacja od źródeł zaznajomionych z sytuacją, że dojdzie do tego w październiku. Teraz informacje od TiPB.com i 9to5Mac.com jakby łączą wcześniejsze doniesienia i wskazują, że nowy smartfon Apple ukaże się w październiku, ale będzie go można zamawiać już we wrześniu.

iPhone 5 ma być podobno wyposażony w procesor dwurdzeniowy A5 znany już z iPada 2. Według doniesień ma też dysponować 8 Mpix aparatem oraz wydłużonym klawiszem Home obsługującym gesty.