iPhone 5 nie będzie miał premiery na WWDC 2012

Czekacie na nowego iPhone'a? Jeżeli tak, być może zainteresuje was, że współpracujący z Apple Foxconn potwierdził, iż nie zostanie on zaprezentowany na mającej się wkrótce rozpocząć konferencji WWDC 2012.

Foxconn to jeden z najważniejszych partnerów firmy Apple. Niestety producent ten otoczył się złą sławą po serii incydentów (nawet śmiertelnych) związanych z nieludzkimi warunkami pracy.

Pojawiające się w związku z tym naciski różnych organizacji zmusiły w końcu obie firmy do podjęcia pewnych kroków mających na celu poprawienie wspomnianych warunków, a przede wszystkim stanowiących próbę oczyszczenia marki Apple.

Najświeższym przykładem realizacji tego planu jest wpuszczenie do produkującej iPhone'y 4S nowej fabryki firmy Foxconn w Zhengshou (w sumie z jej taśm produkcyjnych ma w tym roku zjeżdżać 70% smartfonów Apple) chińskich dziennikarzy. Filmową relację z tego wydarzenia znajdziecie poniżej:

Co ważne, z tego interesującego filmu dowiedzieliśmy się też, że Apple nie zaprezentuje na mającej się rozpocząć 11 czerwca konferencji WWDC 2012 oczekiwanego przez miliony konsumentów na świecie iPhone'a 5. Tym samym jeszcze bardziej prawdopodobny staje się październikowy termin jego premiery.