iPhone 5 - oficjalna prezentacja 4 października?

Nowy smartfon Apple'a - iPhone 5 ma podobno zostać zaprezentowany 4 października. Konferencję ma poprowadzić Tim Cook - świeżo upieczony CEO firmy. Ciągle są to jednak nieoficjalne informacje.

O sprawie informuje serwis All Things Digital. Według portalu prezentacja iPhone'a 5 miałaby się odbyć 4 października. Tydzień później Apple ma podobno udostępnić iPhone'a 5 przedstawicielom mediów.

Wydarzenie będzie także ważnym debiutem dla Tima Cooka. Po rezygnacji Steve'a Jobsa to on przejął stery w firmie. Analitycy zastanawiają się jak Cook poradzi sobie w nowej roli. Nie posiada on bowiem charyzmy jaką miał w sobie poprzedni szef Apple.

Zobacz również:

  • Najlepsze świąteczne promocje na sprzęt Apple - iPhone, MacBook, Watch [7.12.2021]
  • Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów [7.12.2021]

Dopóki jednak nie ma w tej sprawie oficjalnej informacji, nie możemy być niczego pewni. Apple żongluje informacjami na temat swojego najnowszego produktu, wskutek czego co rusz jesteśmy świadkami kontrolowanych(?) przecieków. Pierwsze doniesienia wskazywały na to, że iPhone 5 będzie mieć swoją premierę w październiku. Potem mówiono o dwóch smartfonach. Razem z "piątką" - wyjść miała tańsza wersja iPhone'a 4. Kolejne spekulacje informowały o tym, że Apple postawi na iPhone 4S, póki co rezygnując z wypuszczania na rynek iPhone'a 5.

To nie koniec plotek. Jak donosi serwis The Next Web, dwa nowe smartfony ze stajni Apple miałyby się ukazać w październiku. Taką informacje podał przebywający w Johannesburgu - Al Gore, były wiceprezydent USA a obecnie członek zarządu Apple. Potwierdzałoby to tezę,że w październikowej premierze jest coś na rzeczy.

W kolejnych dniach możemy spodziewać się kolejnych plotek, które jeszcze bardziej "nakręcą" zainteresowanie iPhonem 5...