iPhone 5: pierwsze zdjęcia prezentujące nowej generacji wyświetlacz

W Sieci pojawiły się kolejne zdjęcia przedstawiające podzespoły iPhone'a 5. Tym razem możemy na nich zobaczyć przedni panel oraz wyświetlacz nowego smartfona Apple.


Najnowsze zdjęcia iPhone'a 5 pojawiły się na łamach zajmującego się naprawami sprzętu Apple serwisu UBreakiFix.com. Co prawda już wcześniej w Sieci pojawiały się zdjęcia mające prezentować różne elementy nowego smartfona Apple, lecz właśnie ujawnione chyba jako pierwsze prezentują kompletny przedni panel z wyświetlaczem.

Mający należeć do iPhone'a 5 kompletny przedni panel z wyświetlaczem

Mający należeć do iPhone'a 5 kompletny przedni panel z wyświetlaczem

Oczekiwania wobec wyświetlacza iPhone'a 5

To właśnie wyświetlacz jest elementem, który wedle większości obserwatorów z pewnością doczeka się poważnych zmian. Pamiętać bowiem tutaj należy, że Apple od momentu prezentacji pierwszej generacji iPhone'a jest w tym zakresie bardzo konserwatywne stale trzymając się 3,5-calowej przekątnej (zwiększyło w międzyczasie w (iPhone'ie 4) jedynie rozdzielczość).

Obecnie panujące trendy na rynku zmusiły jednak najprawdopodobniej firmę z Cupertino do podjęcia decyzji o zastosowaniu większego wyświetlacza w iPhone'ie 5. Wedle pojawiających się spekulacji będzie on oferował 3,999-calową przekątną i rozdzielczość 640 x 1136 pikseli. Zaoferuje więc tym samym przyjazny dla filmów współczynnik proporcji boków zbliżony do wartości 16:9 (wcześniejsze generacje iPhone’a - 3:2).

Premiera

Obecnie najbardziej prawdopodobna data premiery iPhone'a 5 to 12 września. Warto przy okazji przypomnieć, że kilka dni wcześniej powinniśmy poznać pierwsze smartfony Nokii pracujące pod kontrolą systemu Windows Phone 8, natomiast 29 sierpnia smartfon/tablet Samsung Galaxy Note II.