iPhone 5 porównany na żywo z iPhone'em 4S i Galaxy S III. Zobacz film!

W serwisie YouTube zamieszczony został krótki filmik, który powinien zainteresować przede wszystkim osoby czekające na premierę następnej generacji iPhone'a. Możemy na nim zobaczyć podzespoły urządzenia oraz porównanie z innymi smartfonami takimi jak iPhone 4S oraz Samsung Galaxy S III. Warto to zobaczyć!

Film został zamieszczony w serwisie YouTube przez zajmującą się naprawami smartfonów firmę SmartPhone Medic. Niestety nie wnosi on wiele w zakresie nowych informacji, lecz za to pozwala nam się dokładnie przyjrzeć elementom mającym należeć do szóstej generacji iPhone'a.

Na początku filmu zaprezentowane dwa przednie panele nowego smartfona, które umieszczono pomiędzy wyświetlaczami iPhone'a 4S. Z tego porównania od razu widać, że ekran iPhone'a 5 (przyjmijmy, że tak będzie się nazywał następny gadżet Apple) urośnie, natomiast obiektyw aparatu i czujnik zbliżeniowy podczerwieni zmienią swoje położenie.

W kolejnych ujęciach mamy okazję przekonać się, jak iPhone 5 prezentuje się na tle swojego najgroźniejszego przeciwnika, czyli Samsunga Galaxy S III. Tutaj z kolei wyraźnie widać, że jest od niego znacząco mniejszy.

Następnym bardzo interesującym etapem jest porównanie kabli elastycznych iPhone'a 4S i iPhone'a 5. Pierwszy z nich oferuje gniazdo słuchawkowe oraz przełączniki odpowiedzialne za ustawienia głośności i wibracji. Drugi pozbawiony został wspomnianego gniazda słuchawkowego, lecz za to oferuje przycisk usypiania/budzenia.

Z kolejnego etapu filmu możemy się przekonać, że iPhone 5 będzie posiadał nowe 9-pinowe złącze dokujące, obok którego znalazło się "zaginione" gniazdo słuchawkowe.

Film kończy się porównaniem kolejnych kabli elastycznych. W przypadku kabla iPhone'a 5 możemy zobaczyć mikrofon z redukcją szumów.

Podsumowanie

Jak już wspomniałem na wstępie, film nie przedstawia żadnych nowinek dotyczących iPhone'a 5, o których byśmy nie wiedzieli. Dzięki niemu możemy się jednak bliżej przyjrzeć temu urządzeniu i przekonać, że inżynierowie Apple wręcz drastycznie przeprojektowali jego wnętrze. Dlaczego? Najprawdopodobniej dlatego, aby przygotować więcej miejsca na akumulator mający zasilić większy 4-calowy ekran.

Aaa, prawie zapomniałem. Film: