iPhone 5 - premiera w październiku, przedsprzedaż już wkrótce

Z dokumentów, które wyciekły od amerykańskiego sprzedawcy elektroniki Best Buy wynika, że iPhone 5 zostanie wprowadzony na rynek w pierwszej części października. Przedsprzedaż smartfonów Apple może natomiast rozpocząć się już w tym tygodniu.

Serwis BGR.com uzyskał dane od swojego źródła w Best Buy, które wskazują na to, że amerykański sprzedawca elektroniki spodziewa się nowego iPhone'a na początku października. Amerykański operator Sprint organizuje 7 października konferencję prasową. Możliwe więc, że będzie ona związana z premierą iPhone'a 5.

Fotografia dokumentu, który wyciekł z Best Buy i został opublikowany na stronie BGR.com, wskazuje, że październikowa data może jeszcze ulec zmianie. Z zamieszczonych tam informacji oraz innych źródeł wynika jednak, że przedsprzedaż iPhone'a 5 powinna rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu.

Doniesienia te zdają się potwierdzać datę premiery smartfona Apple, która już według wcześniejszych informacji była określana na początek października. Kolejne wiadomości dotyczące iPhone'a 5 pochodzą z serwisu Macotakara.jp, gdzie podano, że firmy Foxconn i Pegatron rozpoczęły już masową produkcję smartfonu.

Tymczasem policja z San Francisco pomogła Apple w odzyskaniu prototypu iPhone'5 zgubionego w lipcu w meksykańskiej restauracji. Pracownicy firmy maja wyraźną tendencje do porzucania prototypowych modeli swoich smartfonów w różnego rodzaju lokalach. Tym razem jednak obyło się bez wycieku zdjęć urządzenia i jego sprzedaży mediom.