iPhone 5 - premiera w październiku, przedsprzedaż już wkrótce

Z dokumentów, które wyciekły od amerykańskiego sprzedawcy elektroniki Best Buy wynika, że iPhone 5 zostanie wprowadzony na rynek w pierwszej części października. Przedsprzedaż smartfonów Apple może natomiast rozpocząć się już w tym tygodniu.

Serwis BGR.com uzyskał dane od swojego źródła w Best Buy, które wskazują na to, że amerykański sprzedawca elektroniki spodziewa się nowego iPhone'a na początku października. Amerykański operator Sprint organizuje 7 października konferencję prasową. Możliwe więc, że będzie ona związana z premierą iPhone'a 5.

Fotografia dokumentu, który wyciekł z Best Buy i został opublikowany na stronie BGR.com, wskazuje, że październikowa data może jeszcze ulec zmianie. Z zamieszczonych tam informacji oraz innych źródeł wynika jednak, że przedsprzedaż iPhone'a 5 powinna rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu.

Zobacz również:

  • iPhone 13 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [AKTUALIZACJA 2.12.2021]
  • Limitowane tarcze Apple Watch dostępne. Jak je zdobyć?

Doniesienia te zdają się potwierdzać datę premiery smartfona Apple, która już według wcześniejszych informacji była określana na początek października. Kolejne wiadomości dotyczące iPhone'a 5 pochodzą z serwisu Macotakara.jp, gdzie podano, że firmy Foxconn i Pegatron rozpoczęły już masową produkcję smartfonu.

Tymczasem policja z San Francisco pomogła Apple w odzyskaniu prototypu iPhone'5 zgubionego w lipcu w meksykańskiej restauracji. Pracownicy firmy maja wyraźną tendencje do porzucania prototypowych modeli swoich smartfonów w różnego rodzaju lokalach. Tym razem jednak obyło się bez wycieku zdjęć urządzenia i jego sprzedaży mediom.