iPhone 5 - premiera we wrześniu (chyba)

Pierwsze iPhone'y 5 mają trafić do rąk wielbicieli sprzętu Apple we wrześniu - wynika z doniesień agencji informacyjnej Reuters.


Kiedy w końcu ta premiera?

Wcześniejsze doniesienia na temat iPhone'a 5 mówiły, że jego produkcja nie rozpocznie się wcześniej niż we wrześniu, zaś samo urządzenie najprawdopodobniej nie trafi do sprzedaży w tym roku lecz na początku przyszłego.

Najnowsze informacje, które podała agencja Reuters, są bardziej optymistyczne. Opierając się bowiem na trzech źródłach "znających sprawę" twierdzi ona, że produkcja najnowszego smartfona Apple rozpocznie się w lipcu, natomiast jego premiera będzie miała miejsce we wrześniu.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, iMac 24" [28.07.2023]

Oczywiście część wielbicieli rozwiązań Apple poczuła się nieco rozczarowana, gdyż zakładała, że iPhone 5 może mieć swoją premierę na czerwcowej konferencji WorldWide Developer Conference.

iPhone 5 - spekulacje na temat specyfikacji

Jeżeli chodzi o parametry iPhone'a 5, na razie niewiele o nich wiadomo. Firma Apple znana jest bowiem od dawna z tego, że potrafi do ostatniej chwili trzymać w tajemnicy takie informacje. Opierając się jednak na różnych doniesieniach można wskazać na pewne mniej lub bardziej prawdopodobne cechy nowego smartfona.

Z doniesień agencji Reuters wynika np., że ma on być z wyglądu podobny do swojego poprzednika lecz w odróżnieniu do niego, będzie dysponował szybszym procesorem (większość obserwatorów oczekuje, że będzie nim znany z iPada 2 dwurdzeniowy układ Apple A5).

W styczniu pojawiły się również doniesienia, że iPhone 5 będzie pozwalał na skorzystanie z technologii NFC (Near Field Communication), dzięki której użytkownicy mogliby dokonywać płatności zbliżeniowych. W marcu serwis The Independent zaprzeczył jednak tym informacjom. Z kolei kilka dni później magazyn Forbes poinformował, że Apple zmieniło zdanie i zdecydowało się na wdrożenie technologii NFC do swojego najnowszego "dziecka". Do końca nie wiadomo, gdzie leży prawda. Wiadomo natomiast, że tego typu zawirowania są jak najbardziej na rękę firmie Apple.

Na koniec warto też wspomnieć o najświeższych doniesieniach dotyczących wyświetlacza nowego iPhone'a. Wynika z nich, że Apple zrezygnowało z pierwotnych planów współpracy w tej kwestii z firmą Sharp na rzecz Toshiby.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: