iPhone 5: ruszyła przedsprzedaż! W Chinach...

Jeżeli z niecierpliwością czekasz na iPhone'a 5, mamy dla ciebie fantastyczną informację. Można już go zamawiać w systemie przedsprzedaży. Niestety Apple nie ma z tym nic wspólnego...


Apple iPhone 5 to chyba najbardziej wyczekiwane urządzenie tego roku. Niestety obecnie nie wiadomo kiedy dokładnie będzie miało premierę rynkową. Najczęściej wymienianym terminem jest październik.

Jak się okazało, nie przeszkadza to sprzedawcom korzystającym z chińskiej platformy e-commerce Taobao, który oferują już możliwość zamawiania nowego smartfona Apple (oczywiście nie podają nawet przybliżonej daty jego dostawy).

Większość z nich oczekuje zadatku w wysokości 1000 juanów (161 USD), chociaż zdarzają się i tacy, którzy oczekują zapłaty sięgającej aż 8600 juanów (1349 USD)! Posługują się oni przy tym "plotkarskimi" specyfikacjami i zdjęciami. Jeden z nich przedstawił nawet 17 nowych funkcji iPhone'a 5, przy których umieścił procentowy wskaźnik: im jest on większy, tym dana funkcja ma większe prawdopodobieństwo, że faktycznie sięgnie po nią Apple.

Przy okazji zapraszam do zapoznania się z wszystkimi spekulacjami na temat iPhone'a 5, jakie się do tej pory pojawiły.

O co chodzi?

Oferty te pojawiają się w Chinach ponieważ produkty Apple są tam trudne do zdobycia. Według agencji Reuters sprzedawcy zamierzają w dniu premiery kupić iPhone'a 5 w Stanach Zjednoczonych lub Hongkongu.

Przy okazji - kolejne zdjęcia inżynieryjnych próbek

Niedawno miałem okazję pisać o zdjęciach inżynieryjnych próbek iPhone'a 5, które trafiły w ręce redaktorów serwisu Gotta Be Mobile. Dzisiaj z kolei przedstawiam wam kolejną porcję tego typu materiałów, które tym razem zostały opublikowane przez serwis Kitguru.net:

Apple iPhone 4S i iPhone 5

Apple iPhone 4S i iPhone 5

Apple iPhone 5

Apple iPhone 5

Były naciski

Co interesujące, odwiedzając dzisiaj stronę wspomnianego serwisu okazało się, że usunął on materiał o nadchodzącym smartfonie Apple. Powód? "Zewnętrzne naciski". Czyżby więc powyższe zdjęcia faktycznie prezentowały iPhone'a 5?