iPhone 5: użytkownicy Androida nielojalni, większy ekran najmniej pożądany

Z najnowszego badania serwisu Techbargains.com wynika m.in., że jeden na pięciu użytkowników Androida chętnie zmieniłby swój dotychczasowy smartfon na iPhone'a 5.

Serwis Techbargains.com objął badaniami grupę 1300 osób. Z udzielanych przez nich odpowiedzi wynikają następujące wnioski:

1. Jeden na pięciu użytkowników Androida chętnie zmieniłby swój dotychczasowy smartfon na iPhone'a 5.

2. Większość osób szykujących się do zakupu nowego smartfona Apple oczekuje przede wszystkim zwiększenia długości czasu pracy na baterii, zwiększenia szybkości i wbudowania łączności 4G LTE. Co interesujące, najmniej z nich opowiada się za większym ekranem.

3. Entuzjazm osób czekających na nowego iPhone'a jest porównywalny do tego, który związany był z premierą nowego iPada z tą jednak różnicą, że nieco większy odsetek osób zadeklarował chęć zakupu nowego gadżetu. Co ważne, znacznemu zwiększeniu uległ jednocześnie odsetek osób, które zdecydowanie przyznały, że nie są nim zainteresowane.

4. Wielu obecnych właścicieli smartfonów Apple zadeklarowało, że zamierza kupić iPhone'a 5:

- 74% właścicieli iPhone'a 4

- 71% właścicieli iPhone'a 3G

- 64% właścicieli iPhone'a 4S

Niestety w badaniu tym potwierdzony został także ostatni fatalny dla firmy RIM trend związany z odpływem użytkowników BlackBerry do platformy iOS. Aż 38% z nich zadeklarowało bowiem, że zamierza kupić iPhone'a 5, co stanowi znacznie większy odsetek niż w przypadku Androida. Ten ostatni też jednak nie ma powodów do zadowolenia, gdyż uzyskał zaskakująco wysoki wynik na poziomie 22%.

Infografika: deklaracje konsumentów dotyczące iPhone'a 5

Infografika: deklaracje konsumentów dotyczące iPhone'a 5

Premiera

Warto przypomnieć, że Apple potwierdziło już oficjalnie zamiar zorganizowania 12 września konferencji w San Francisco. Najprawdopodobniej pokaże na nim swój najnowszy smartfon.