iPhone 5: więcej RAM-u, nowy GPU i brak map Google'a

Kopalnia wiedzy na temat iPhone'a 5, jaką z pewnością jest serwis 9to5mac, podzieliła się kolejnymi interesującymi informacjami na temat tego oczekiwanego przez miliony fanów Apple urządzenia.


Z wcześniej opublikowanych na łamach serwisu 9to5mac informacji na temat iPhone'a 5 mogliśmy się dowiedzieć, że wyposażony on zostanie w większy ekran oraz metalową obudowę typu unibody. Ponadto dociekliwi dziennikarze przedstawili zdjęcia mające prezentować nowy smartfon Apple.

Serwis nie zasypia jednak gruszek w popiele, dzięki czemu mamy dzisiaj możliwość przedstawienia jego kolejnych doniesień:

- iPhone 5 będzie korzystał z procesora o oznaczeniu S5L8950X (wewnętrzne oznaczenie stosowane przez Apple to "A5-***"; gwiazdki zostały wykorzystane przez 9to5mac, aby ochronić przed zdemaskowaniem swojego źródła informacji), o którym niestety nic na razie bliżej nie wiadomo poza tym, że prawdopodobnie będzie on produkowany przez Samsunga w fabryce w Austin (tutaj powstaje obecnie układ A5X napędzający iPhone'a 4S). W każdym razie (patrząc na oznaczenie Apple) powinien on stanowić jedynie wariant układu A5.

- iPhone 5 zaoferuje zupełnie nowy układ graficzny noszący oznaczenie SGX543RC. "GPU technicznie jeszcze nie istnieje, więc nie mamy jego specyfikacji" - piszą dziennikarze 9to5mac.

- iPhone 5 będzie posiadał 1 GB pamięci RAM, czyli dwukrotnie więcej niż iPhone 4S i dwukrotnie mniej niż wersja amerykańska Samsunga Galaxy S III

- iPhone 5 dostarczany będzie z nową aplikacją z mapami, która zastąpi mapy Google'a

- iPhone 5 będzie pracował pod kontrolą systemu iOS 6 korzystającego z jądra Darwin Kernell 13.0.0

Bez LTE ani rusz!

Ponadto wydaje się, że firma Apple nie może sobie już pozwolić na brak wsparcia dla technologii LTE. Miejmy tylko nadzieję, że nie "zagra w kulki" jak uczyniła to w przypadku nowego iPada.

Kiedy premiera?

Oczywiście na 100% obecnie nie wiadomo, kiedy może mieć miejsce premiera iPhone'a 5. W każdym razie jeżeli informacje podane przez firmę Foxconn, która twierdzi, że nie zostanie on zaprezentowany na zbliżającej się konferencji WWDC 2012 się potwierdzą, najprawdopodobniej nowy gadżet Apple ujrzymy w październiku.