iPhone 5: większa bateria i LTE (chyba)

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami klientów Apple, już wkrótce zagości na rynku iPhone 5. Do tego czasu jednak będziemy świadkami różnych spekulacji i wycieków dotyczących tego gadżetu. Najświeższe dotyczą zastosowanego w nim akumulatora.

Jak pamiętamy, odświeżony iPhone 4, czyli model 4S, nie posiada wsparcia dla technologii 4G LTE (przełożyło się to na jego słabą sprzedaż na terenie Korei Południowej). Dlaczego? M.in. dlatego, że Apple nie chciało pójść na kompromis mając świadomość, że skorzystanie z tej zaawansowanej technologii komunikacji ma znaczący wpływ na długość czasu pracy na baterii.

Serwis 9to5Mac donosi jednak, że w przypadku nowej generacji iPhone'a (wcale nie jest tutaj takie pewne, że będzie on się nazywał iPhone 5) firma Apple może pójść na kompromis. Na potwierdzenie tej informacji zamieścił zdjęcie mające rzekomo przedstawiać akumulator nadchodzącego smartfona Apple cechujący się następującymi parametrami: 1440 mAh, 3,8 V, 5,45 Wh. W porównaniu do akumulatora montowanego obecnie w iPhone'ie 4S (1430 mAh, 3,7 V i 5,3 Wh) jest on więc wydajniejszy.

Nowa bateria iPhone'a 5?

Nowa bateria iPhone'a 5?

Powstaje jednak pytanie, czy zastosowanie nieco pojemniejszej baterii nie wpłynie na grubość nowego iPhone'a? Niekoniecznie. Przynajmniej jeżeli potwierdzą się doniesienia na temat wykorzystania przez Apple cieńszego ekranu, który dzięki technologii in-cell pozwala na umieszczenie czujników dotykowych bezpośrednio w warstwie LCD. Dzięki temu zabiegowi pominięta zostaje jedna warstwa, czyli około pół milimetra.

Oczywiście jak będzie naprawdę, przekonamy się dopiero w dniu premiery iPhone'a 5, która wedle ostatnich (również) niepotwierdzonych doniesień powinna mieć miejsce 12 września.