iPhone 5: zobacz kompletny, działający egzemplarz

Do premiery iPhone'a 5 pozostało jeszcze kilka dni. Już dzisiaj możesz jednak zobaczyć na filmie nie tylko jak on wygląda, ale również jak się uruchamia.


Osoby, które z niecierpliwością czekają na iPhone'a 5 z pewnością zainteresuje nowe wideo udostępnione przez serwis VIGOOO. Jego twórcy przekonują, że przedstawia ono najnowszy smartfon Apple. Co więcej, aby przekonać nas, że nie został on złożony z wykradzionych części, których zdjęcia pojawiały się już wcześniej w Internecie, "jabłkowy" gadżet został uruchomiony.

Dla porównania umieszczono go obok iPhone'a 4S. Po naciśnięciu przycisku zasilania oba smartfony faktycznie się uruchamiają z tą jednak różnicą, że 4S przechodzi do nowego ekranu konfiguracji, natomiast jego następca zatrzymuje się wyświetlając komunikat o błędzie:

"To urządzenie nie jest zarejestrowane jako część iPhone Developer Program. Jeżeli jesteś członkiem programu, proszę zarejestruj swoje urządzenie w @@url@@"

Zmiany zgodne z wcześniejszymi wyciekami

Jak widać na filmie, prezentowany smartfon oferuje zmiany, o których słyszymy od kilku miesięcy. Jest więc zauważalnie cieńszy od poprzednika, dysponuje większym ekranem oraz oferuje mniejsze złącze dokujące. Ponadto jego konstruktorzy zdecydowali się na przeniesienie wejścia słuchawkowego, umieszczenie dodatkowego elementu pomiędzy lampą i głównym aparatem oraz skorzystanie z metalowej pokrywy.

Skąd pochodzi?

Autorzy filmu twierdzą, że prezentowany egzemplarz iPhone'a 5 został przemycony ze znajdującej się w Jincheng (Chiny) fabryki firmy Foxconn.

Kiedy premiera

Wszystkim na koniec przypominamy, że premiera nowego iPhone'a zapowiedziana została przez Apple na 12 września.