iPhone 5: zobacz zdjęcia metalowych próbek inżynieryjnych

W Sieci pojawiły się zdjęcia próbek inżynieryjnych Apple iPhone'a 5. Dzięki nim możemy się dowiedzieć m.in., gdzie zostaną umieszczone podstawowe elementy takie jak np. aparat.


Serwis Gotta Be Mobile twierdzi, że dotarł do zaufanego źródła wewnątrz chińskiej fabryki wchodzącej w skład łańcucha dostaw Apple. Źródło to przesłało na skrzynkę serwisu zdjęcia tzw. "próbki inżynieryjnej" iPhone'a 5, którą stanowi metalowy blok mający odzwierciedlać, jak faktycznie będzie wyglądało to oczekiwane przez miliony fanboy'ów urządzenie.

Jeżeli zdjęcia są prawdziwe, kolejny smartfon Apple zostanie mocno przebudowany w porównaniu do poprzednika - iPhone'a 4S.

Zdjęcia przedstawiające próbkę inżynieryjną iPhone'a 5

Zdjęcia przedstawiające próbkę inżynieryjną iPhone'a 5

Co wynika ze zdjęć?

iPhone 5 ma dysponować obudową o wysokości 120 milimetrów. Oznacza to, że w porównaniu do wcześniejszych generacji zaoferuje większy ekran, który stanie się bardziej panoramiczny, co docenić powinny np. osoby oglądające filmy.

Na zdjęciu przedstawiającym tył smartfona widać natomiast, że aparat i lampa flash pozostaną na swoim miejscu (lewy górny róg) z tą jednak różnica, że pomiędzy nimi pojawi się pewien element. Wszystko wskazuje na to, że będzie to mikrofon, który nie tylko poprawi jakość dźwięku podczas nagrywania filmów, ale być może pozwoli na lepszą redukcję szumów podczas rozmowy.

Warto też zauważyć, że w dolnej i górnej części pojawiły się niewielkiej grubości wcięcia.

Wcześniejsze spekulacje potwierdzone

Zaprezentowane zdjęcia potwierdzają cześć wcześniejszych spekulacji. Wszystkie zebraliśmy w artykule iPhone 5: wszystkie spekulacje w jednym miejscu.