iPhone 5C: testy potwierdzają ogromną wytrzymałość obudowy. Zobacz wideo

Jak wynika z wielu niepotwierdzonych doniesień, tani smartfon Apple będzie dysponował obudową wykonaną z poliwęglanu, a nie aluminium. W Sieci pojawiło się właśnie wideo, które udowadnia, że będzie ona naprawdę bardzo wytrzymała.

W ostatnich tygodniach w Internecie pojawiło się wiele zdjęć mających podobno przedstawiać poliwęglanowe obudowy iPhone'a 5C. Pod względem budowy były one identyczne, lecz różniły się kolorami, co oznacza, że tani smartfon Apple będzie prawdopodobnie oferowany w wielu kolorach: zielonym, białym, żółtym, niebieskim, czerwonym i czarnym.

Czy jednak obudowa taka będzie wytrzymała? Na to pytanie zdaje się odpowiadać interesujące wideo, które pojawiło się wczoraj w tajwańskim serwisie Apple Daily. Widać na nim iPhone'a 5C, którego poddano testom wytrzymałościowym. Polegały one na tym, że wrzucono go do jednego worka z kluczami, monetami, wkrętami i spinaczami biurowymi. Wszystko naprawdę porządnie wymieszano. To jednak nie wszystko, gdyż po wyciągnięciu smartfona jego obudowa została ręcznie "zaatakowana" każdym z wspomnianych elementów.

Jak iPhone 5C zniósł te tortury? Bardzo dobrze, co oznacza, że Apple tnąc koszty wykonało bardzo dobrą robotę projektując naprawdę wytrzymałą obudowę.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że wymiary gadżetu wynoszą dokładnie 124,55 x 59,13 8,98 mm, co oznacza, że jest on grubszy od iPhone'a 5 (7,6 mm).