iPhone 5S bohaterem kolejnych spekulacji

W Internecie pojawiły się kolejne niepotwierdzone doniesienia na temat iPhone'a 5S. Dotyczą jego specyfikacji.

Od miesięcy w Internecie pojawiają się spekulacje na temat następnego iPhone'a, którym najprawdopodobniej będzie model 5S. Najświeższe zamieszczone zostały przez serwis Softpedia, który poważnie potraktował doniesienia holenderskiego bloga Simonlyradar.nl (jego autor przygotował również znajdującą się powyżej grafikę). Dowiadujemy się z nich, że specyfikacja iPhone'a 5S będzie przedstawiała się następująco:

- 4-calowy wyświetlacz

- rozdzielczość 1136 x 640 pikseli

- technologia wyświetlacza: IGZO

- iOS 7

- 12-megapikselowy aparat

- 128 GB wewnętrznej pamięci (opcja)

- chip NFC

- czytnik linii papilarnych (odblokowanie telefonu, płatności)

- wsparcie dla technologii łączności 4G

- procesor A7 wyposażony w cztery rdzenie 1,2 GHz

- GPU: SGX554MP4

- 2 GB pamięci RAM

Jak widać, następny smartfon Apple oferować ma taki sam ekran (wielkość, rozdzielczość, gęstość pikseli), jak iPhone 5, z tą jednak różnicą, że zostanie on wykonany w technologii IGZO (Indium Gallium Zinc Oxide), co powinno pozwolić mu na zapewnienie lepszej jakości obrazu. Ponadto umożliwiać ma dokonywanie płatności za pośrednictwem technologii NFC oraz przy wykorzystaniu zabezpieczenia w postaci czytnika linii papilarnych.

Czy zaprezentowane informacje mogą być prawdziwe? Trudno powiedzieć. W każdym razie są zgodne z pojawiającymi się do tej pory spekulacjami na temat iPhone'a 5S, którego premiera będzie miała miejsce prawdopodobnie we wrześniu.