iPhone 5S i iOS 7 w drodze. Apple blokuje urlopy pracowników

Premiera nowych iPhone'ów i systemu iOS 7 zbliża się wielkimi krokami. Oczywiście dla AppleCare oznacza to bardzo ciężki okres.

Serwis AppleInsider dotarł do dokumentu, z którego wynika, że pracowncy zatrudnieni w dziale wsparcia technicznego Apple nie będa mogli wziąć urlopu pomiędzy 15 a 28 września.

O czym to świadczy?

Odpowiedź wydaje się oczywista: o zbliżającej się premierze nowych iPhone'ów (prawdopodobnie będzie miała miejsce 10 września) oraz systemu iOS 7. Z pojawiających się do tej pory spekulacji wynika, że te pierwsze mają trafić na rynek 20 września, natomiast "siódemka" miałaby zostać udostępniona dwa dni wcześniej. Firma Apple słusznie spodziewa się więc, że w "zastrzeżonym" przez nią okresie telefony pracowników AppleCare zostaną rozgrzane do czerwoności.

Co szykuje Apple?

Obecnie chyba nikt już nie ma wątpliwości, że Apple szykuje dwa smartfony mogące nosić oznaczenia iPhone'a 5S i iPhone'a 5C. Wiele na to wskazuje, że pierwszy z nich to unowocześniona wersja iPhone'a 5, natomiast drugi "budżetowa" konstrukcja dysponująca m.in. kolorowymi obudowami.