iPhone 5S: premiera latem, różne ekrany i...wiele kolorów obudowy!

Zdaniem Briana White'a, analityka Topeka Capital Markets, następna generacja iPhone'a będzie oferowała konsumentom możliwość wyboru pomiędzy różnymi kolorami obudowy.

Wraz z premierą iPhone'a 5 Apple pierwszy raz w swojej "smartfonowej" historii postanowiło zareagować na rynkowe tendencje i zwiększyć ekran swojego gadżetu. Zrobiło to jednak dosyć zachowawczo biorąc pod uwagę sprzedawane z sukcesem znacznie większe smartfony Samsunga, takie jak Galaxy S III, czy Note.

Znaczna część opinii publicznej (szczególnie tej "z przeciwnej strony barykady") była rozczarowana iPhone'em 5, zarzucając mu, że w porównaniu do poprzednika nie zapewnia jakiegoś znaczącego kroku naprzód. Nie zmienia to jednak faktu, że smartfon ten odnotował rekordowe wyniki sprzedaży.

Czy jednak Apple mając na uwadze największy spadek swoich akcji od czterech lat zamierza coś zrobić, aby jeszcze bardziej przyciągnąć do siebie klientów? Analityk Briana White z Topeka Capital Markets twierdzi, że tak. Jego zdaniem zrezygnowało bowiem właśnie ze swojej konserwatywnej polityki, dzięki czemu wraz z premierą iPhone'a 5S możemy oczekiwać:

- końca czarno-białego ograniczenia. iPhone 5S (podobnie jak iPod touch) ma być oferowany w wielu wersjach kolorystycznych (m.in. różowej, żółtej, niebieskiej; w sumie ośmiu)

- rozbudowania "ekranowej" oferty. iPhone 5S ma być jako pierwszy w historii oferowany z ekranami o różnej przekątnej (4 i 3,5 cala)

Co istotne, zdaniem White'a Apple zamierza również nieco przyspieszyć swój cykl wydawniczy. Premiery iPhone'a 5S możemy więc oczekiwać już w czerwcu.

__________________

Co o tym sądzicie? Czy doniesienia te mogą okazać się prawdziwe? Czy Apple stać na takie zmiany?


Zobacz również