iPhone 5S: ruszyła masowa produkcja ekranów

Osoby czekające naiPhone'a 5S powinna zainteresować informacja, że rozpoczęła się już najprawdopodobniej masowa produkcja przeznaczonych dla niego ekranów Retina.


Zgodnie z ostatnimi doniesieniami gazety Nikkan Kogyo Shimbun, produkcją ekranów Retina dla nowego smartfona Apple, którym najprawdopodobniej będzie model noszący oznaczenie iPhone 5S, zajmą się trzy firmy: Sharp, LG Display i Japan Display. W przypadku dwóch ostatnich proces ten został już podobno rozpoczęty.

iPhone 5S - kiedy?

iPhone 5S trafi prawdopodobnie do sprzedaży jesienią. Tak przynajmniej wynika ze słów Tima Cooka:

"Nasze zespoły ciężko pracują nad niesamowitymi urządzeniami oraz serwisami i nie możemy się już doczekać jesieni i 2014 roku, kiedy to zaprezentujemy je całemu światu".

"Nie mogę podać szczegółów, ale powiem po prostu, że mamy naprawdę wspaniałe rzeczy do zaprezentowania jesienią i na przestrzeni 2014 roku"

iPhone 5S - garść spekulacji

Obecnie oczekuje się, że iPhone 5S będzie uaktualnieniem modelu iPhone 5. Powinien więc praktycznie tak samo wyglądać, lecz oferować wydajniejsze podzespoły. Ponadto ostatnie spekulacje wskazują na możliwość umieszczenia czytnika linii papilarnych, który mógłby się znaleźć np. w przycisku Home. Rozwiązanie to mogłoby zwiększyć bezpieczeństwo danych użytkownika oraz zostać wykorzystane w systemie płatności.

iPhone 6

Wszystko na to wskazuje, że następnej generacji smartfona Apple, iPhone’a 6, nie zobaczymy w tym, lecz przyszłym roku.