iPhone 5S trafił już prawdopodobnie na linie produkcyjne firmy Foxconn

iPhone 5S to bohater najświeższych spekulacji jednego z japońskich "jabłkowych" blogów. Wynika z nich, że jego produkcja została już rozpoczęta w zakładach firmy Foxconn.


Powołując się na "źródła zaznajomione ze sprawą" japoński "jabłkowy" blog MacOtakara donosi, że produkcja następcy iPhone'a 5, czyli modelu 5S, rozpoczęta została już w zakładach największego partnera Apple, firmy Foxconn. Blog podkreśla, że dzięki temu, iż design iPhone'a 5S jest zasadniczo taki sam, jak "piątki", nie będzie większego problemu z produkcją obu smartfonów na tych samych liniach produkcyjnych.

Kiedy premiera?

Ostatnie spekulacje na temat premiery nowego smartfona mówią o lecie. Potwierdzają więc słowa Petera Miseka, analityka Jefferies, który w styczniu przewidywał, iż produkcja iPhone'a 5S rozpocznie się w marcu, natomiast jego premiera będzie miała miejsce w czerwcu lub lipcu.

Termin ten potwierdzać też mogą kolejne doniesienia bloga MacOtakara mówiące o tym, że czołowy operator komórkowy w Japonii, NTT DoCoMo, który nie jest obecnie partnerem Apple, zmniejszył zamówienia na smartfony z Androidem przygotowywane na jesienny sezon 2013. Decyzja ta może więc oznaczać, że DoCoMo szykuje się do rozpoczęcia sprzedaży iPhone'a.

iPhone 5S - garść niepotwierdzonych informacji

W przypadku następnej generacji iPhone'a z literką "S" nie powinniśmy oczekiwać zmian w designie, lecz jedynie w zakresie jego komponentów. Obecnie spekuluje się przede wszystkim o szybszym układzie SoC, unowocześnionym aparacie oraz wdrożeniu technologii Smart Flash, która korzystając z dwóch diod (białej i żółtej) pozwalać ma na wierniejsze odwzorowanie kolorów na zdjęciu.