iPhone 5S z 64-bitowym układem A7 szybszym o 31% od A6

iPhone 5S zostanie prawdopodobnie wyposażony w układ A7. Według reportera Claytona Morrisa z Fox News konstrukcja ta będzie nawet o 31 procent szybsza od obecnie wykorzystywanego przez Apple układu A6.

iPhone 5S to chyba najbardziej oczekiwany gadżet tego roku. Z pojawiających się do tej pory niepotwierdzonych doniesień wynikało, że stanowił on będzie jednak jedynie ulepszoną wersję iPhone'a 5. Najświeższe spekulacje dotyczące nowego gadżetu Apple sugerują jednak, że możemy otrzymać do rąk przełomową konstrukcję:

"Słyszeliśmy od naszych niezależnych źródeł, że niektóre prototypy iPhone'a 5S zawierają 64-bitowe procesory" - czytamy w serwisie 9To5Mac.

"Moje źródła twierdzą, że układ A7 nowego iPhone'a będzie o około 31% szybszy od układu A6" - napisał z kolei na Twitterze Clayton Morris z Fox News, który stwierdził dodatkowo, że Apple zamierza wyposażyć swój najnowszy gadżet w osobny układ odpowiedzialny za wykrywanie ruchu.

"Powinien on stanowić interesujące uaktualnienie możliwości aparatu fotograficznego"

Czy oznacza to więc, że iPhone 5S będzie pierwszym smartfonem na rynku mogącym się pochwalić 64-bitową architekturą? Niekoniecznie. Zdaniem analityka Ming-Chi Kuo możemy bowiem mieć tutaj po prostu do czynienia z testami, z których rezultatem zapoznamy się dopiero, gdy na rynku zagoszczą iGadżety szykowane na 2014 rok.

No cóż, jeżeli nawet iPhone 5S nie zaoferuje 64-bitowego procesora, to wspomniany wzrost wydajności i tak powinien zadowolić jego przyszłych użytkowników.