iPhone 5c w wersji 8 GB trafił do polskiego Apple Store. Tanio nie jest

Do oferty polskiego sklepu Apple Store trafił nowy iPhone 5c 8 GB i poznaliśmy jego oficjalną cenę. Niestety, nadal nie można nazwać tego modelu tanim iPhonem.

Jesienią ubiegłego roku Apple wprowadziło do swojej oferty nie jeden, a dwa nowe modele telefonu z linii iPhone. Do sprzedaży trafił wtedy flagowy iPhone 5s wyposażony w nowy 64-bitowy procesor i czytnik linii papilarnych TouchID oraz wykonany z plastiku iPhone 5c, bazujący na podzespołach zaprezentowanego rok wcześniej iPhone’a 5. Niestety, nie potwierdziły się przy tym plotki o wydaniu taniego telefonu przez firmę z Cupertino.

Nowy iPhone 5c jest co prawda tańszy od flagowego modelu, ale to nadal bardzo drogi telefon w porównaniu do konkurencji bazującej na Androidzie i Windows Phone. Nie inaczej jest w przypadku jego najnowszego wariantu o 8 gigabajtach pojemności na system, aplikacje i dane użytkownika. Taki model trafił właśnie do sklepów online Apple w Polsce, Czechach, Szwecji, Holandii, Belgii i we Włoszech, dzięki czemu poznaliśmy jego oficjalną cenę.

iPhone 5c 8 GB jest tańszy o ponad 200 złotych od modelu z 16 GB pojemności. Jego cena to dokładnie 2279 złotych, podczas gdy najtańsza dostępna wersja kosztowała do tej pory 2499 złotych. Dla porównania flagowy model w ofercie, czyli iPhone 5s w wersji 16 GB to z kolei koszt aż 2949 złotych. Warto też zaznaczyć, że iPhone 5c 8 GB nie jest tak naprawdę najtańszym iPhone’m dostępnym w ofercie Apple. Cały czas w sklepie kupić można model iPhone 4S 8 GB w cenie 1699 złotych.