iPhone 5se wyposażony zostanie w układy A9/M9

iPhone 5se to odpowiedź Apple na oczekiwania części konsumentów, którzy szukają niedużego, ale za to bardzo wydajnego i funkcjonalnego smartfona.

Informacje o nowym smartfonie iPhone oferującym 4-calowy ekran krążą po sieci od dawna. Kilka dni temu serwis 9to5mac.com napisał, że urządzenie to wbrew wcześniejszym oczekiwaniom nie będzie jednak nosiło oznaczenia iPhone 6c, lecz iPhone 5se. Dzisiaj dowiadujemy się dodatkowo, że Apple testuje ponoć obecnie dwie prototypowe jego wersje: jedna wyposażona została w procesor A8 i układ M8, natomiast druga w zestaw A9/M9 (korzystają z niego iPhone 6s i 6s Plus).

Wydaje się, że bardziej prawdopodobna jest realizacja drugiego wariantu, wedle którego iPhone 5se zaoferuje procesor, który nie będzie o dwie generacje starszy, lecz tylko o jedną od układu, w który wyposażony zostanie iPhone 7 (najprawdopodobniej będzie to A10). Poza dużą wydajnością kolejną zaletą takiego rozwiązania jest zawsze aktywna funkcja bezdotykowego uruchamiania Siri („Hey, Siri”). W sumie więc jesienna oferta Apple powinna wyglądać następująco: iPhone 5se, iPhone 6s/6s Plus, iPhone 7/7 Plus (o ile te ostatnie faktycznie będą nosiły takie oznaczenia). Oznacza to, że wypadną z niej iPhone 6/iPhone 6 Plus i iPhone 5s

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Jaki iPhone kupić w 2023 roku? Przedstawiamy najlepsze modele, na które warto zwrócić uwagę

Serwis 9to5mac.com twierdzi ponadto, że iPhone 5se będzie oferowany w wersji 16 GB (raczej nie będzie się cieszyła zbyt dużą popularnością) i 64 GB oraz nie będzie przypominał iPhone'a 5s, lecz pomniejszoną wersją iPhone'a 6s.

Kiedy ma się odbyć premiera iPhone'a 5se? Podobno w połowie marca.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: