iPhone 6 Plus vs. Galaxy Note 4. Pojedynek phabletów


Runda 3. Phablety jako urządzenia do rozrywki

Oba phablety sprawdzą się świetnie w roli odtwarzacza multimediów

Oba phablety sprawdzą się świetnie w roli odtwarzacza multimediów

Phablety zastępujące smartfony i tablety to świetne urządzenia do pracy. Wiele osób wybiera jednak urządzenia z olbrzymim wyświetlaczem z zupełnie innego powodu: znacznie lepiej wyglądają na nich filmy i wygodniej gra się w mobilne gry. Bez dwóch zdań zarówno Samsung Galaxy Note 4, jak i iPhonie 6 Plus sprawdzą się w tej kwestii świetnie. Trzeba tylko mieć na uwadze, że nieco więcej gier mobilnych można znaleźć w sklepie z aplikacjami App Store od Apple niż w Google Play, gdzie można znaleźć aplikacje pisane z myślą o systemie Android.

iPhone 6 Plus sprawdza się nieco lepiej w roli odtwarzacza multimediów niż Galaxy Note 4 przy korzystaniu z wbudowanego głośnika. Dźwięk z głośnika w urządzeniu Apple jest znacznie bardziej czysty i ustępuje jakością tylko iPadowi Mini i iPadowi Air. Phablet Samsunga radzi sobie znacznie gorzej, a zwłaszcza przy ustawieniu głośności na wysokie wartości dźwięk wydobywający się z wbudowanego głośnika pozostawia nieco do życzenia. Oba urządzenia wypadają jednak porównywalnie, jeśli użytkownik korzysta z zestawu słuchawkowego.

Zwycięzca rundy: iPhone 6 Plus.

Runda 4. Ciekawe dodatki

Rysik S Pen można wykorzystać na wiele różnych sposobów

Rysik S Pen można wykorzystać na wiele różnych sposobów

Pomiędzy iPhone'm 6 Plus i Galaxy Note 4 jest jedna zasadnicza różnica dotycząca ich budowy. W urządzeniu Samsunga, podobnie jak w przypadku poprzednich generacji phabletu Galaxy Note, w obudowie znalazło się miejsce na przeznaczony do urządzenia rysik. Co prawda do urządzeń Apple też można dokupić rysiki, ale są one tylko zastępstwem palca i trzeba nosić je osobno i dbać o to, żeby się nie zgubiły.

W Galaxy Note 4 rysik pozwala nie tylko wybierać wyświetlane na ekranie przyciski, ale też ma szereg innych zastosowań. Na uwagę zasługuje fizyczny guzik pozwalający na uruchomienie dodatkowych opcji oraz ekran urządzenia wykrywający różne stopnie nacisku. Znajduje to zastosowanie w programach graficznych i znacznie ułatwia rysowanie, ale mało aplikacji wykorzystuje w pełni potencjał rysika o nazwie S Pen. Ciekawym dodatkiem jest rozpoznawanie pisma odręcznego. Można wprowadzać tekst, rysując litery na ekranie.

W obu urządzeniach znalazł się moduł NFC, jednak w iPhonie 6 Plus używany jest wyłącznie do autoryzacji transakcji w niedostępnej w Polsce usłudze Apple Pay. Galaxy Note 4 może wykorzystać NFC do komunikowania się z akcesoriami i przesyłania danych do innych urządzeń z Androidem.

Zwycięzca rundy: Samsung Galaxy Note 4