iPhone 6 Plus vs. Galaxy Note 4. Pojedynek phabletów


Runda 5. Czytnik linii papilarnych

Czytnik odcisków palców w iPhonie 6 Plus działa znacznie lepiej od skanera linii papilarnych z Galaxy Note 4

Czytnik odcisków palców w iPhonie 6 Plus działa znacznie lepiej od skanera linii papilarnych z Galaxy Note 4

Zarówno iPhone 6 Plus, jak i Galaxy Note 4 mają wbudowany w przycisk Home czytnik linii papilarnych, ale działają one na zupełnie innej zasadzie. Rozwiązanie zastosowane przez Apple sprawdza się w praktyce znacznie, znacznie lepiej. W celu odblokowania urządzenia lub autoryzacji transakcji w App Storze wystarczy na chwilę przyłożyć palec do przycisku.

W Galaxy Note 4 użytkownik musi przesunąć palec po powierzchni skanera, a urządzenie nie radzi sobie z rozpoznaniem odcisku znacznie częściej niż w phablecie konkurencji. Trzeba też pamiętać, że podpięcie urządzenia od Samsunga do firmowej sieci wykorzystującej zarządzanie hasłami typu EAS wyłącza czytniki linii papilarnych. Taki problem nie występuje w iPhonie.

Zwycięzca rundy: iPhone 6 Plus

Runda 6. Aparat fotograficzny

W obu urządzeniach zastosowano bardzo dobre obiektywy, lampy doświetlające i kamerki do wideorozmów. W phablecie Apple zastosowano główny moduł robiący zdjęcia o rozdzielczości 8 megapikseli. Aparat iPhone’a 6 Plus wyposażony został też w optyczną stabilizację obrazu. Samsung Galaxy Note 4 ma 16-megapikselowy aparat, również z optyczną stabilizacją obrazu.

Fotografie wykonane Galaxy Note 4 są bardzo dobrej jakości, ale ustępują nieznacznie tym z phabletu Apple. Przewagą Samsunga jest możliwość nagrywania wideo 4K, czyli 2160p. iPhone 6 Plus nagrywa wideo o maksymalnej rozdzielczości Full HD - 1080p.

Zwycięzca rundy: iPhone 6 Plus