iPhone 6 doczekał się kolejnego klona z Androidem

Pojawił się kolejny telefon przeznaczony dla osób zainteresowanych iPhone'm 6 lub iPhone'm 6 Plus, które nie chcą korzystać z systemu operacyjnego iOS. Dakele 3 to smartfon przypominający wyglądem tegoroczne mobilne produkty Apple pracujący pod kontrolą Androida.

iPhone 6 i iPhone 6 Plus to dwa nowe urządzenia w ofercie Apple. Są to smartfony z najwyższej półki cenowej, które działają w oparciu o autorski mobilny system operacyjny firmy z Cupertino. Nic dziwnego więc, że chińscy producenci starają się wypuścić na rynek smartfony z Androidem, które imitują wygląd najnowszych iPhone'ów. Wśród nich można wyróżnić wierne kopie oraz urządzenia zaledwie inspirujące się designem nowych sprzętów Apple.

Kolejnym produktem przypominającym iPhone'a pracującym pod kontrolą Androida jest Dakele 3. To smartfon chińskiego producenta mało znanego poza Państwem Środka. Urządzenie nie jest jednak wierną kopią ani iPhone'a 6, ani iPhone'a 6 Plus. Wszystko za sprawą wielkości urządzenia, która plasuje się pomiędzy nowym smartfonem i phabletem Apple.

W przeciwieństwie do wielu innych urządzeń rodem z Chin przypominających wyglądem iPhone'a 6, Dakele 3 może pochwalić się całkiem niezłą specyfikacją. Producent zdecydował się na zamknięcie pod 5-calowym ekranem 64-bitowego procesora o ośmiu rdzeniach, 3 GB pamięci RAM oraz modułu LTE. Za zdjęcia odpowiadają aparaty Sony: przedni 8 Mpix oraz główny 13 Mpix. Urządzenie ma trafić do sprzedaży jeszcze przed Świętami, czyli 3 grudnia br.

źródło: chinese-smartphones.com