iPhone 6 i iPhone 6 Plus naładują się szybciej, ale z ładowarką od iPada

Apple zastosowało w swoich nowych telefonach podobną technologię, co w tabletach iPad. Dzięki temu przy użyciu odpowiedniej ładowarki urządzenia będą mogły ładować się znacznie szybciej, niż telefony poprzedniej generacji. Niestety, taka ładowarka nie znalazła się w pudełkach od iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus.

Po premierze nowych telefonów Apple okazało się, że producent wyposażył je w technologię szybkiego ładowania. Przy użyciu kompatybilnej ładowarki 2.1A, takiej jak np. od tabletów iPad, smartfony iPhone 6 i iPhone 6 Plus mają znacznie szybciej uzupełniać brakujący w akumulatorze prąd.

Niestety, z tej możliwości nie skorzystają wszyscy posiadacze iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus. W zestawie z nowymi telefonami Apple dołączana jest bowiem ładowarka sieciowa starszego typu - 1A. Jest to taki sam model akcesorium, jak w przypadku zeszłorocznego iPhone’a 5s, który nie zapewni szybszego ładowania elektronicznych gadżetów.

Zobacz również:

  • Recenzja: Test iOS 15 - jedna z najgorszych aktualizacji dla polskich użytkowników?
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
iPhone 6 i iPhone 6 Plus naładują się szybciej, ale z ładowarką od iPada

Innym sposobem na szybsze ładowanie telefonów Apple jest wykorzystanie portu USB w najnowszych komputerach Apple, które wspierają ładowanie 2.1A. Możliwe jednak, że potrzebny będzie do tego komputer z systemem OS X 10.10 Yosemite, który ma zadebiutować w przyszłym miesiącu.

Użytkownicy iPadów mogli ładować swoje tablety szybciej ładowarkami 2.1A już wcześniej. Teraz taką samą możliwość dostały osoby korzystające z najnowszej generacji telefonów Apple. Niestety, posiadacze iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus będą musieli dokupić odpowiednie akcesorium we własnym zakresie.

źródło: 9to5mac.com