iPhone 6 i iPhone 6 Plus pojawiły się w polskiej witrynie Apple Store

iPhone 6 i iPhone 6 Plus to nowe telefony w ofercie Apple, które zostały zaprezentowane na początku tego miesiąca. Teraz w blisko miesiąc po premierze na polskiej stronie internetowego sklepu Apple Store pojawiła się zakładka poświęcona nowym smartfonom.

Nowe telefony Apple dostępne są w sprzedaży od blisko dwóch tygodni, ale tylko na wybranych rynkach. Z początku iPhone 6 i iPhone 6 Plus debiutował w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Niemcy i Japonia. W tydzień później trafił na kolejne rynki, w tym rosyjski. Niestety, nadal nie znamy daty polskiej premiery.

Na premierę iPhone’a 6 w Polsce możemy jednak nieco poczekać. Po zakończeniu swojej prezentacji Apple nie zadbało o to, żeby zaktualizować polską wersję swojej witryny internetowej. Zakładka dotyczące iPhone’a 6 z przetłumaczonymi na język polski materiałami promocyjnymi pojawiła się na stronie sklepu Apple Store dopiero wczoraj.

Jak na razie firma z Cupertino nie informuje o dacie premiery. Apple umieściło wyłącznie krótką notkę o treści “Wkrótce podamy informacje o terminach dostępności”. Na stronie można teraz zapoznać się z opisem funkcji iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus oraz ze specyfikacją techniczną w polskim języku.

Niestety zabrakło też drugiej istotnej informacji na temat nowych telefonów Apple oprócz daty dostępności. Producent nadal nie podał oficjalnych cen, w jakich sprzedawać będzie swoje telefony. Jak na razie iPhone 6 i iPhone 6 Plus trafił do oferty wybranych sklepów z elektroniką, ale są to urządzenia sprowadzane do Polski z innych krajów przez sprzedawców. Ceny są jak na razie mało zachęcające.