iPhone 6 i iPhone 6 Plus w Chinach bije kolejne rekordy zamówień przed premierą

Smartfony Apple produkowane są w Chinach, ale sprzedaż iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus rozpocznie się w tym kraju znacznie później, niż w innych regionach, bo dopiero 17 października. Jak na razie Chińczycy mogą składać zamówienia w przedsprzedaży. Liczba złożonych preorderów robi wrażenie.

Nowe telefony firmy z Cupertino będzie można kupić w Chinach dopiero po miesiącu od światowej premiery, która odbyła się w połowie września. Długi czas oczekiwania na wprowadzenie iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus w państwie, w których urządzenie jest produkowane związany był z przedłużającym się procesem akceptacji przez regulatorów rynku.

iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus mieszkańcy Chin mogą zamawiać już od zeszłego tygodnia. Strona JD.com postanowiła zbadać, jak dużo takich zamówień zostało złożonych. Okazuje się, że w Państwie Środka znalazło się 4,85 miliona chętnych osób na zakup nowych telefonów Apple.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [26.10.2021]
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
iPhone 6 i iPhone 6 Plus w Chinach bije kolejne rekordy zamówień przed premierą

Zamówienia mają być będą realizowane 17 października i wtedy niemal 5 milionów urządzeń ma trafić do nabywców. Co ciekawe, Chińczycy wybierają podobno mniej więcej tyle samo iPhone’ów 6 z 4,7-calowym ekranem, jak phabletów iPhone 6 Plus cechujących się wyświetlaczami o przekątnej 5,5 cala. Większy model ma nawet niewielką przewagę.

Niestety, Chiny są kolejnym krajem, w którym telefony iPhone 6 i iPhone 6 Plus debiutują przed wprowadzniem ich oficjalnie do sprzedaży w Polsce. Przewiduje się, że nowe smartfony Apple będzie można oficjalnie zamówić w naszym kraju najwcześniej 24 października. Nie znamy nadal cen tych urządzeń, jakie zaproponuje klientom Apple. Wiadomo tylko, że będą one bardzo wysokie.

źródło: forbes.com