iPhone 6 i iPhone 6 Plus z datą debiutu w Chinach, a Polacy ciągle czekają

Nowe telefony Apple trafiły na sklepowe półki w wybranych krajach w połowie września. Nadal nie wiadomo jednak, kiedy iPhone 6 i iPhone 6 Plus trafią do rąk polskich klientów. W międzyczasie firma z Cupertino poinformowała za to o planach rozpoczęcia dystrybucji swoich smartfonów w Państwie Środka.

Apple zaprezentowało swoje dwa nowe urządzenia mobilne na początku września podczas specjalnej konferencji. Tim Cook oraz kilku innych pracowników Apple przedstawiło najmocniejsze strony telefonu iPhone 6 oraz phabletu iPhone 6 Plus. Niestety, na prezentacji zabrakło informacji o dacie polskiej premiery tego urządzenia. Po tygodniu od debiutu smartfony trafiły do sprzedaży wyłącznie na wybranych rynkach.

Na listę krajów, w których Apple wprowadziło do sprzedaży swoje telefony w pierwszej turze, załapały się takie państwa jak Stany Zjednoczone, Niemcy i Japonia. W dwa tygodnie później ruszyła sprzedaż w kolejnych regionach, między innymi w Rosji. Nie wiadomo jednak, kiedy Apple udostępni iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus w kolejnych krajach Europy, w tym u nas. Nie znamy też jeszcze oficjalnych cen.

Zobacz również:

  • Apple Watch Series 7 - poznaj nowości w tegorocznym smartwatchu Apple!
  • Apple Watch 7 vs Galaxy Watch 4: Co różni te smartwatche?
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
iPhone 6 i iPhone 6 Plus z datą debiutu w Chinach, a Polacy ciągle czekają

Na razie Apple szykuje się do wprowadzenia nowych telefonów w Chinach. iPhone 6 i iPhone 6 Plus mają zadebiutować tam 17 października. Tydzień wcześniej, czyli 10 października, mieszkańcy Państwa Środka będą mogli składać zamówienia typu preorder na wybrany model urządzenia, które dostarczone zostanie pod wskazany przez klienta adres.

14 października uruchomiony zostanie przedsprzedaż z możliwością odbioru w jednym z chińskich sklepów. Można więc rozsądnie założyć, że Polska premiera nastąpi najwcześniej tydzień później, czyli 24 października. Niewykluczone jednak, że przyjdzie nam poczekać jeszcze dłużej.

źródło: apple.com