iPhone 6 pojawił się w ofercie pierwszych polskich sklepów, ale ceny odstraszają

iPhone 6 i iPhone 6 Plus nadal nie są oficjalnie sprzedawane w Polsce. Telefony można jednak już znaleźć w ofercie wybranych sklepów internetowych. Ceny są niestety porażające i nie wszystkie warianty są już dostępne.

Nowe telefony Apple nie trafiły jeszcze oficjalnie do sprzedaży w Polsce. Tydzień temu uruchomiono sprzedaż na wybranych rynkach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Dzisiaj do krajów, w których Apple oficjalnie oferuje swoje nowe urządzenia, dołączyło kolejne 20 państw, w tym Rosja. Polski jednak zabrakło na liście i nadal nie ma podanej oficjalnej daty premiery oraz oficjalnych cen.

Nie przeszkadza to jednak polskim sklepom wystawiać ofert sprzedaży iPhone’a 6 po mocno zawyżonych cenach. Ceny naprawdę są zaporowe, jeśli porówna się je do oficjalnych cen w Apple Store wyrażonych w euro, dolarach lub funtach. Jednym z takich polskich sklepów, który wystawił jest Euro RTV AGD.

Zobacz również:

  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
  • Niezwykła oferta w przedsprzedaży! iPhone 13 jedynie za 3599 złotych!
iPhone 6 pojawił się w ofercie pierwszych polskich sklepów, ale ceny odstraszają

Za telefon Apple iPhone 6 w wersji o pojemności 16 GB w kolorze szarym, srebrnym lub złotym klientom przyjdzie zapłacić aż 4399 zł. Z kolei ten sam telefon w wariancie z 64 GB pamięcią wewnętrzną kosztuje już 4799 zł i dostępny jest w złotym kolorze. Jeszcze droższy jest Apple iPhone 6 Plus, który dostępny jest w szarej lub złotej wersji kolorystycznej. Wyceniony został na 4899 zł za wersję o 16 GB pojemności i tylko taka jest dostępna w Euro.

Ceny są zaporowe, a interesująca jest też różnica pomiędzy iPhone’m 6 64 GB i iPhone’m 6 Plus 16 GB. W sklepie Euro RTV AGD różnica wynosi 100 złotych na korzyść mniejszego telefonu o większej pojemności pamięci, a w Apple Store za granicą modele te kosztują dokładnie tyle samo.

źródło: euro.com.pl