iPhone 6 w teście szybkości pokonał HTC One M8 i zdeklasował Galaxy S5

W serwisie YouTube pojawił się materiał wideo na którym prowadzący porównuje szybkość nowego telefonu Apple oraz dwóch topowych smartfonów z Androidem. HTC One M8 i Samsung Galaxy S5 wypadły w teście gorzej, chociaż posiadają więcej pamięci RAM.

Nowy iPhone 6 spotkał się z krytyką ze względu na ilość posiadanej pamięci operacyjnej. W czasach, gdy konkurencja produkująca smartfony montuje kości z 2 lub 3 GB RAM-u, w chipie A8 znalazł się tylko 1 GB pamięci. Okazuje się jednak, że decyzja Apple była przemyślana. System iOS 8 po prostu nie potrzebuje więcej pamięci do płynnego i szybkiego działania.

Kanał PhoneBuff na w serwisie YouTube opublikował film, na którym porównuje szybkość trzech smartfonów, czyli iPhone’a 6, HTC One M8 i Samsunga Galaxy S5. Na każdym urządzeniu włączony zostaje stoper, a następnie osoba wykonująca test uruchamia na każdym z dopiero co włączonych telefonów kolejno zestaw tych aplikacji i wykonuje w nich określone akcje.

Po jednorazowym uruchomieniu wszystkich aplikacji zostają one uruchamiane po raz drugi, co przywołuje je z pamięci operacyjnej urządzenia. Okazuje się, że z tym zadaniem od konkurentów znacznie lepiej poradził sobie iPhone 6. HTC One M8 był niedługo w tyle, a wyraźnie gorzej wypadł Galaxy S5. Wyniki są o tyle zaskakujące, że im więcej pamięci RAM w badanych urządzeniach, tym wypadły one gorzej.

Film potwierdza to, że porównywanie suchej specyfikacji urządzeń mobilnych działających pod kontrolą różnych systemów operacyjnych mija się z celem. Oprogramowanie Google i Apple zupełnie inaczej zarządza dostępnymi zasobami. W przypadku urządzeń firmy z Cupertino producent sprzętu jednocześnie odpowiada w całości za oprogramowanie, dzięki czemu może być ono idealnie skrojone na ściśle wyselekcjonowane podzespoły.