iPhone 6: zobacz, jak może wyglądać i oceń, czy tego oczekujesz

Projektant Nickolay Lamm zaprezentował zdjęcie koncepcyjnego iPhone'a, które opracował w oparciu o patent Apple.

Obecnie cały smartfonowy rynek oczekuje premiery następnego iPhone'a, którym najprawdopodobniej będzie model 5S, czyli iPhone 5 "po sterydach". Apple pracuje już chyba także nad modelem, o którym można powiedzieć, że faktycznie jest następną generacją. O ile jednak w przypadku tego pierwszego nie możemy oczekiwać praktycznie żadnych zmian w designie, o tyle iPhone 6 być może już takie zaoferuje. Jak jednak może wyglądać? Stworzeniem interesującego koncepcyjnego projektu zajął się projektant Nickolay Lamm, który bazował na patencie Apple opisującym następujące urządzenie:

"Produkt elektroniki konsumenckiej zawierający co najmniej przezroczysty korpus i elastyczny zespół wyświetlacza zamknięty w przezroczystej obudowie. W opisanym przykładzie wykonania elastyczny zespół wyświetlacza jest tak skonfigurowany, aby przedstawiał wizualne treści w każdej części przezroczystej obudowy."

Patent wspomina także o tym, że wyświetlacz może zapewniać "wrażenie głębi naśladujące 3D".

Opis ten sugeruje więc, że możemy mieć do czynienia z połączeniem elastycznego ekranu AMOLED np. ze szkłem Willow Glass. Efekt współpracy tego tandemu przedstawia właśnie poniższa grafika Lamma:

Koncepcyjny iPhone 6

Koncepcyjny iPhone 6

Jak widać, koncepcyjny iPhone X cechuje odważny design (pierwsza tak znacząca zmiana w historii Apple) oferujący zakrzywiony wyświetlacz oraz pozbawiony fizycznego przycisku.

Czy to może być iPhone 6?

Sam Lamm podchodzi do tej kwestii sceptycznie. Jego zdaniem bowiem tak drastycznej zmiany designu należy oczekiwać raczej w przypadku iPhone'a 7.

______________________

Jak Wam się podoba koncept iPhone'a 6 (lub 7)?