iPhone 6s, 6s Plus z rekordem sprzedaży. Premiera w Polsce zapowiedziana

Smartfony iPhone 6s i iPhone 6s Plus cieszą się rekordowym zainteresowaniem ze strony konsumentów. Wiemy też nareszcie oficjalnie, kiedy pojawią się w Polsce.

Najnowsze smartfony Apple, iPhone 6s i iPhone 6s Plus, sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Amerykańska firma poinformowała właśnie, że w zaledwie trzy dni od premiery sprzedała ponad 13 milionów egzemplarzy tych gadżetów. Niestety nie poinformowała przy tym, jak liczba ta dzieli się na poszczególne modele. Najprawdopodobniej jednak zdecydowanie większy w niej udział ma mniejszy iPhone 6s.

iPhone 6s, 6s Plus wkrótce w Polsce

Co najważniejsze z punktu widzenia polskich konsumentów, w przesłanym przez Apple komunikacie prasowym możemy dodatkowo przeczytać, że iPhone 6s i iPhone 6s Plus trafią 9 października do sprzedaży w kolejnych krajach. Wśród nich znalazła się również Polska. Co warte podkreślenia, w tym samym dniu polską premierę będzie miał zegarek Apple Watch.

iPhone 6s, iPhone 6s są wodoszczelne?

Na koniec warto przypomnieć o interesujących doniesieniach na temat iPhone 6s i iPhone 6s Plus. W serwisie YuoTube pojawiły się pierwsze testy mające na celu zbadanie ich wodoszczelności. Okazuje się, że pomimo braku deklaracji na ten temat ze strony Apple, nowe gadżety są w stanie bez problemu przetrwać zanurzenie w wodzie.