iPhone 6s - Apple nadal będzie produkować wariant z 16 GB pamięci

Oficjalnej premiery iPhone'a 6s spodziewamy się we wrześniu, ale już teraz do sieci trafiają informacje na temat kolejnego telefonu Apple. Ze schematu obrazującego rzekomo nowego iPhone'a można wyczytać, że Apple nie zrezygnuje w tym roku z oferowania telefonu z wariancie o pojemności 16 GB.

Od kilku lat we wrześniu prezentowane są nowe telefony marki Apple i wszystko wskazuje na to, że tak też będzie w tym roku. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że w tym roku do sprzedaży trafi iPhone 6s, który nie będzie się zbytnio różnił pod względem wyglądu od wydanego w zeszłym roku iPhone'a 6.

Podobnie jak w przypadku iPhone'a 5s i 5, tak jak wcześniej miało to miejsce z iPhone'ami 4 i 4S oraz 3G i 3GS, najnowszy telefon Apple ma mieć praktycznie taką samą obudowę, a największe zmiany będą związane z wydajnością urządzenia. Wskazuje na to też schemat urządzenia, który pojawił się w sieci.

Z udostępnionego w sieci nieoficjalnie dokumentu można wyczytać, że w iPhonie 6s obecny będzie nowy układ SoC o nazwie Apple A9. Jeśli schemat jest autentyczny, to oznaczać to będzie, że producent zdecyduje się wykorzystać w iPhonie technologię System in Package (SiP) stosowaną obecnie w Apple Watchu.

iPhone 6s ma mieć te same warianty pojemności pamięci co iPhone 6

iPhone 6s ma mieć te same warianty pojemności pamięci co iPhone 6

Wygląda też na to, że nie potwierdzą się plotki o zmianie w dostępnych wariantach telefonu. iPhone 6s, tak jak iPhone 6, ma być oferowany przez producenta w wersji 16 GB, 64 GB i 128 GB. Oznacza to, że dopiero w kolejnym modelu wariant z 32 GB pamięci może stać się podstawowym telefonem w ofercie firmy Tima Cooka.

źródło: phonearena.com