iPhone 6s i 6s Plus: domowe testy potwierdzają, że są wodoszczelne

iPhone 6s i iPhone 6s Plus dysponują konstrukcją pozwalającą na zanurzenie w wodzie - wynika z testów, które można znaleźć w serwisie YouTube.

Do tej pory nic nie słyszeliśmy na temat wodoszczelności smartfonów iPhone 6s i iPhone 6s Plus, co oznaczało, że należy unikać zalania ich wodą. Niejaki Zach Straley przeprowadził jednak interesujący test udowadniając, że użytkownicy nowych iPhone'ów nie muszą być aż tak ostrożni. Zanurzył bowiem je w miskach z wodą co pewien czas wyjmując i sprawdzając działanie. Po 60 minutach osuszył smartfony i dodatkowo sprawdził takie elementy jak gniazda słuchawkowe i złącze Lightning. Okazało się, że wszystko działa jak należy.

Czy nowe iPhone'y są więc wodoszczelne?

Oficjalnie nie. Apple nie użyło w ich specyfikacji żadnego kodu IP (International Protection) świadczącego chociażby o najmniejszej ochronie przed wodą.

Czy powyższe doświadczenie potwierdza, że możemy z iPhone'ami 6s i 6s Plus pływać?

Nie. Urządzenia zanurzone zostały bowiem w wodzie na niewielkiej głębokości więc działające na nie ciśnienie było na pewno znacznie niższe niż gdybyśmy z nimi pływali.

Podsumowując, wskakiwanie z nowymi iPhone'ami do basenu to ogromne ryzyko, za które można słono zapłacić. Miło jednak mieć świadomość, że prawdopodobnie są one jednak w stanie bez uszczerbku wytrzymać zalanie wodą, a nawet zanurzenie w płytkiej wodzie.

Na koniec warto dodać, że Zach Straley sprawdził zanurzone na godzinę w wodzie smartfony po 48 godzinach. Dalej działały.