iPhone 6s i 6s Plus: luka zapewniająca dostęp do kontaktów rekordowo szybko załatana

Apple rekordowo szybko usunęło błąd pozwalający na nieuprawniony dostęp z ekranu blokady do kontaktów i zdjęć użytkowników smartfonów iPhone 6s i iPhone 6s Plus.

5 kwietnia w Sieci pojawiła się informacja o błędzie w iOS 9.3.1, który pozwalał na obejście ekranu blokady iPhone’ów 6s i 6s Plus poprzez wykorzystanie asystenta Siri zapewniającego dostęp do Twittera i jego adresów mailowych oraz numerów telefonu. Użycie 3D Touch umożliwiało następnie edycję listy kontaktów, jak również dostęp do biblioteki zdjęć autora.

Lukę odkrył Jose Rodriguez, który pokazał jej wykorzystanie na poniższym filmie:

Luka nie była zbyt groźna, ponieważ wymagała od użytkownika iPhone'a wcześniejszego uaktywnienia Siri przy blokadzie ekranu i przeszukiwania Twittera z tego poziomu. Dzisiaj wiemy już jednak, że Apple usunęło problem. Tak błyskawiczna reakcja możliwa była dzięki temu, że wystarczyło jedynie zmienić algorytmy wykonywane na serwerach wykorzystywanych przez Siri. Obecnie asystent głosowy za każdym razem przy próbie przeszukania Twittera z poziomu zablokowanego ekranu prosił będzie o wprowadzenie kodu odblokowującego urządzenie lub zeskanowanie linii papilarnych.

Zobacz również:

  • Szukasz prezentu dla dziecka na każdą okazję? Oto najlepsze pomysły dla małych i dużych
  • Jaki iPhone kupić w 2023 roku? Przedstawiamy najlepsze modele, na które warto zwrócić uwagę