iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Pro, nowy Apple TV...Oto nowości Apple

Konferencja Apple to oczekiwane przez wszystkich wydarzenie: zarówno wielbicieli, jak i zagorzałych przeciwników "jabłkowej" marki. Zobaczcie, co tym razem przygotował dla nas amerykański gigant, producent najpopularniejszych na świecie smartfonów i tabletów.

Konferencje Apple związana przede wszystkim z prezentacją kolejnych modeli smartfonów iPhone to jedne z ważniejszych wydarzeń na rynku mobilnym. Czasami są one nieco rozczarowujące, innym razem znów ekstremalnie ekscytujące. Co do dzisiejszej wydarzenia, dwie rzeczy są pewne:

- jest to ostatnia konferencja, która odbędzie się poza murami fantastycznie zapowiadającego się "kosmicznego" kampusu Apple

- prezentację kolejnych iPhone'ów w Bill Graham Civic Center Auditorium w San Francisco zobaczy aż 7000 zaproszonych gości

Zobacz również:

Biorąc to pod uwagę wydaje się, że możemy oczekiwać naprawdę wielu nowości.

Konferencję czas zacząć!

Apple Watch

Inteligentny zegarek Apple Watch i system WatchOS 2 poszły na pierwszy ogień. Dowiadujemy się, że:

- 97% właścicieli zegarka Watch jest zadowolonych

- w App Store jest już 10 tysięcy aplikacji dla zegarka Watch. Wkrótce dołącza do nich Facebook Messenger, iTranslate, GoPro

- dzięki aplikacji AirStrip umożliwiony zostanie łatwiejszy kontakt i wymiana danych z lekarzem

- kobieta w ciąży będzie miała możliwość sprawdzenia pulsu swojego i dziecka

- Watch zostanie zaoferowany w nowych wersjach i kolorach oraz z nowymi paskami

Na koniec najważniejsze: system WatchOS 2 zostanie udostępniony 16 września.

iPad Pro

Kolejnym produktem prezentowanym przez Apple był oczekiwany od dawna iPad Pro, który zaoferuje "największy ekran wśród urządzeń iOS oraz więcej mocy od jakiegokolwiek urządzenia z iOS".

Apple iPad Pro wyposażony został w 12,9-calowy ekran (2732 x 2048 pikseli, 264 ppi) i 64-bitowy procesor A9X, który oferuje wbudowany koprocesor M9 (ma to zapewnić oszczędności energii) jest bardzo szybki:

iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Pro, nowy Apple TV...Oto nowości Apple

Apple iPad Pro - wydajność CPU

Pod względem możliwości graficznych A9X jest dwa razy wydajniejszy od A8X.

iPad Pro pozwala cieszyć się użytkownikowi z dźwięku generowanego aż przez cztery głośniki. Zastosowany akumulator zapewniać ma do 10 godzin pracy, natomiast kamerka iSight pozwoli na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 8 milionów pikseli i nagrywanie filmów Full HD.

iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Pro, nowy Apple TV...Oto nowości Apple

Apple iPad Pro

Tablet cechuje bardzo smukła konstrukcja: jego grubość wynosi zaledwie 6,9 mm. Jest też lekki (713 g WiFi, 723 g WiFi+LTE) i pozwala na podłączenie pełnowymiarowej klawiatury oraz skorzystanie z rysika Apple Pencil. Oczywiście Apple "wymyśliło rysik na nowo". Rozpoznaje on siłę nacisku oraz kąt pod jakim piszemy. Korzysta ze złącza Lighting.

iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Pro, nowy Apple TV...Oto nowości Apple

Apple Pencil

UWAGA. Na scenie wydarzyło się coś szokującego. Pojawił się na niej przedstawiciel...Microsoftu, który zaprezentował Worda na iPadzie Pro.

iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Pro, nowy Apple TV...Oto nowości Apple

Microsoft na konferencji Apple

iPad Pro ma się świetnie sprawdzić jako pomoc studentom medycyny. Bez problemu radzi sobie też z multitaskingiem, np. uruchomieniem obok siebie dwóch okien: jedno z Wordem, drugie z Excelem.

Ceny iPada Pro:

- iPad Pro WiFi 32 GB: 799 USD

- iPad Pro WiFi 128 GB: 949 USD

- iPad Pro WiFi+LTE: 1079 USD

Ceny dodatków:

- Apple Pencil: 99 USD

- Smart Keyboard: 169 USD

Kiedy premiera? iPad Pro trafi na rynek w listopadzie.

{{dalej

iPad mini 4

Oprócz iPada Pro Apple zapowiedziało również iPada mini 4. W porównaniu do poprzednika oferuje on kilka "wewnętrznych" zmian. Chodzi tutaj o układ SoC A8, który zastąpił A7 oraz 8-megapikselowy aparat (iPad mini 3 - 5 MP). Z zewnątrz trudno nie zauważyć, że tablet cechuje się teraz znacznie smuklejszą konstrukcją (jego grubość to zaledwie 6,1 mm).

Ceny:

- iPad mini 4 16 GB WiFi: 399 USD

- iPad mini 4 64 GB WiFi: 499 USD

- iPad mini 4 128 GB WiFi: 599 USD

- iPad mini 4 16 GB LTE: 529 USD

- iPad mini 4 64 GB LTE: 629 USD

- iPad mini 4 128 GB LTE: 729 USD

Nowy Apple TV

Nowy Apple TV oferuje nowy pilot z panelem dotykowym. Użytkownik ma możliwość komunikowania się z rozbudowaną wersją Siri, która np. pomoże wybrać mu interesujący film (wspiera m.in. Netflix i HBO). Z chęcią odpowie też na wiele różnych pytań wyświetlając w tle np. informacje na temat pogody, czy wyników meczów.

Nowy Apple TV pracuje pod kontrolą systemu o nazwie tvOS. Zapewni też świetną zabawę dla graczy, również w trybie multiplayer.

iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Pro, nowy Apple TV...Oto nowości Apple

Apple TV zainteresuje graczy

Apple TV, specyfikacja:

iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Pro, nowy Apple TV...Oto nowości Apple

Apple TV - specyfikacja

Apple TV, ceny:

- wersja 32 GB: 149 USD

- wersja 64 GB: 199 USD

Kiedy premiera? W październiku.

Nowe iPhone'y

No, nareszcie to, co tygrysy lubią najbardziej. Nowe iPhone'y. Konkretnie modele noszące oznaczenie iPhone 6s i iPhone 6s Plus:

iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Pro, nowy Apple TV...Oto nowości Apple

Apple iPhone 6s i iPhone 6s Plus

Nowe iPhone'y będą oferowane w nowych kolorach, w tym różowym. To jednak mało istotne przy kolejnej nowości, technologii 3D Touch. Dzięki możliwości rozpoznania siły nacisku na ekran wznosi ona obsługę smartfona za pomocą dotyku na zupełnie nowy poziom (nowe gesty). Z pewnością przypadnie też do gustu graczom zapewniając im dodatkowe możliwości podczas grania.

iPhone 6s i iPhone 6s Plus korzystają z układu A9 (nie mylić z A9X skonstruowanym specjalnie dla iPada Pro), który pod względem CPU jest od układu A8 o 70% wydajniejszy, natomiast pod względem wydajności graficznej o 90%. Koprocesor M9 został wbudowany w chip A9 i jest zawsze aktywny, natomiast druga generacja Touch ID działa znacznie szybciej od poprzedniej.

Aparat to kolejny, szalenie istotny element, który doczekał się zmian. Od teraz użytkownicy iPhone'a będą mogli wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 12 milionów pikseli. Co więcej, nie będą się już musieli także "wstydzić" jeżeli chodzi o rozdzielczości filmów. Tak, nowy aparat pozwala na nagrywanie filmów 4K!

Wielbicieli selfie ucieszy, że przedni aparat wyposażony został w matrycę o rozdzielczości 5 milionów pikseli. Co więcej, ekran będzie mógł im służyć jako swojego rodzaju lampa doświetlająca (tzw. Retina Flash, zwiększa podczas robienia zdjęć znacznie jasność).

Możliwości fotograficzne nowych iPhone'ów zostały także wzbogacone Live Photos, czyli króciutkimi filmikami z dźwiękiem aktywowanymi przez 3D Touch.

Kluczowe cechy iPhone'a 6s i iPhone'a 6s Plus:

iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Pro, nowy Apple TV...Oto nowości Apple

iPhone 6s i iPhone 6s Plus: kluczowe cechy

Poza wspomnianymi wcześniej na uwagę zasługują: szybsze WiFi, mocniejsze szkło ochronne.

iPhone 6s, iPhone 6s Plus: ceny

- iPhone 6s 16 GB: 649 USD

- iPhone 6s 64 GB: 749 USD

- iPhone 6s 128 GB: 849 USD

- iPhone 6s Plus 16 GB: 749 USD

- iPhone 6s Plus 64 GB: 849 USD

- iPhone 6s Plus 128 GB: 949 USD

Co warte podkreślenia, wersja dysponująca jedynie 16 GB wewnętrznej pamięci pozostanie w ofercie.

Kiedy premiera? 25 września. Przedsprzedaż ruszy 12 września.