iPhone 7 Plus: dzięki Huawei P9 każda wersja będzie oferowała podwójny aparat

Nie będzie tańszej wersji iPhone'a 7 Plus wyposażonej w pojedynczy aparat - twierdzi analityk KGI Ming-Chi Kuo.

Z początkiem 2016 roku znany z trafnych przewidywań na temat produktów Apple analityk KGI Ming-Chi Kuo przedstawił następujące prognozy dotyczące fotograficznych możliwości nadchodzącego iPhone'a 7:

- mniejsza 4,7-calowa wersja iPhone 7 miałaby korzystać ma ze "zwykłego" głównego aparatu iSight

- 5,5-calowy model iPhone 7 Plus oferowany miałby być w dwóch wariantach: tańszym wyposażonym w jeden moduł iSight oraz droższym korzystającym z zestawu dwóch modułów aparatów dostarczonych przez Sony i charakteryzujących się rozdzielczością 12 MP

Dzisiaj Ming-Chi Kuo zmienił zdanie i twierdzi, że każda wersja smartfona iPhone 7 Plus następnej generacji będzie wyposażona w podwójny aparat.

"Podwójny aparat powoli staje się elementem, który muszą mieć smartfony z najwyższej półki. Początkowa reakcja rynku na podwójny aparat nowego flagowego modelu Huawei P9 była lepsza niż oczekiwano. Szacujemy, że smartfon sprzeda się w 2016 roku w liczbie ok. 10 milionów sztuk. Naszym zdaniem więcej smartfonów flagowych przyjmie w przyszłości nową funkcję. Aby utrzymać pozycję lidera w high-endowym segmencie prognozujemy, że Apple w pełni zaadoptuje podwójny aparat w 5,5-calowym modelu iPhone szykowanym na II połowę 2016 roku." - pisze Ming-Chi Kuo, który dodatkowo twierdzi, że aby zapewnić odpowiednią wydajność Apple zdecyduje się na zastosowanie 3 GB pamięci RAM.