iPhone 7: ciekawe koncepty i spekulacje. Jeszcze tylko wakacje i premiera

Para nowych iPhone'ów będzie miała premierę we wrześniu. Wcale nie jest jednak pewne, że będą to smartfony noszące oznaczenia iPhone 7 i iPhone 7 Plus. Niewykluczone jest też, że będzie im towarzyszył także trzeci model "premium".

AKTUALIZACJA (11.07.16 r.) W sieci pojawiło się nowe zdjęcie "na żywo" przedstawiające ponoć iPhone'a 7:

Apple iPhone 7

Apple iPhone 7

Idzie ono w parze z wieloma poprzednimi tego typu materiałami. Widzimy więc na nim, że iPhone 7 będzie charakteryzował większy otwór na obiektyw (nieco został on też przesunięty) oraz przeprojektowane paski antenowe.

______________________

Do premiery iPhone'a 7 coraz bliżej. Czego możemy oczekiwać po tym urządzeniu? Czy faktycznie będzie nosiło takie oznaczenie? Zapoznaj się ze spekulacjami na ten temat, które pojawiły się w ostatnich miesiącach.

iPhone 7 - czy takie oznaczenie będzie nosił następny iPhone?

Powszechnie oczekuje się, że następny iPhone będzie nosił oznaczenie iPhone 7, co idzie w parze z dotychczasową praktyką Apple polegającą na wprowadzaniu do oferty iPhone'a nowej generacji posiadającego w nazwie nową cyfrę, a następnie kolejnego iPhone'a stanowiącego jedynie odświeżoną wersję poprzednika i posiadającego w nazwie tę samą cyfrę z dodatkową literą "s". Skoro w 2015 roku byliśmy świadkami premiery iPhone 6s i iPhone 6s Plus tym razem powinniśmy więc zobaczyć iPhone'a 7 i iPhone'a 7 Plus.

Najbardziej znany "sieciowy donosiciel" Evan Blass, który dał się poznać z wielu trafnych doniesień na temat premier smartfonów przestrzegł nas jednak niedawno na Twitterze przed nazywaniem kolejnego smartfona Apple iPhonem 7. Według niego amerykańska firma nie zdecyduje się bowiem na wykorzystanie takiego oznaczenia, ponieważ następny iPhone konstrukcyjnie wniesie bardzo niewiele zmian w stosunku do poprzednika.

Nowy iPhone - Evan Blass przestrzega przed nazywaniem go iPhonem 7

Nowy iPhone - Evan Blass przestrzega przed nazywaniem go iPhonem 7

Jeżeli faktycznie nowy iPhone nie będzie nosił oznaczenia iPhone 7, na jakie inne oznaczenie może zdecydować się Apple? Niektórzy twierdzą, że Apple nazwie kolejny swój smartfon po prostu iPhone.

iPhone 7 - kiedy będzie miał premierę?

iPhone 6s i iPhone 6s Plus miały premierę 9 września 2015 roku, zaś iPhone 6 i iPhone 6 Plus 9 września 2014 roku. Biorąc to pod uwagę najrozsądniejsze wydaje się obstawienie, że premiera iPhone'a 7 i iPhone'a 7 Plus (pozostańmy przy tych oznaczeniach) będzie miała miejsce 9 września 2016 roku. Zaglądając w kalendarz okazuje się jednak, że jest to piątek, a jak wiemy Apple stara się prezentować nowe produkty we wtorek. Łącząc te dwa elementy bardziej prawdopodobne jest więc, że premiera nowych iPhone'ów zostanie zaplanowana na 6 lub 13 września (pierwsza z tych dat wydaje mi się bardziej realna).

Przy tej okazji warto dodać, że Apple może mieć poważny problem z zapewnieniem dostaw iPhone'a 7 na odpowiednim poziomie. Tuż po tym, jak usłyszeliśmy, że jedynym dostawcą procesorów A10 będzie firma TSMC, na Tajwanie miało bowiem miejsce trzęsienie ziemi. Początkowo szacowano, że szkody jakie wyrządziło w fabrykach TSMC wpłyną na spadek produkcji wafli krzemowych o 1 procent. Niestety szybko okazało się, że sprawa wygląda znacznie poważniej i przywrócenia prac w fabrykach nie udało się osiągnąć tak szybko jak miano nadzieję.

iPhone 7 - najlepsze Apple zostawi jednak dla iPhone'a 8?

Z zaprezentowanych w tym artykule informacji na temat iPhone'a 7 wynika, że Apple nie zamierza wprowadzać dużych zmian. Obecnie wydaje się, że szykuje je na 2017 rok, kiedy to poznamy iPhone'a 8 (przyjmijmy, że takie będzie nosił oznaczenie). Warto bowiem pamiętać, że w 2017 roku iPhone będzie obchodził 10. urodziny, więc amerykański producent z pewnością będzie się starał upamiętnić to wydarzenie.

"Apple planuje znaczące zmiany w designie iPhone'a w 2017 roku, czyli w 10. rocznicę wprowadzenia na rynek pierwszego iPhone'a. Zmiany mogą objąć ekran, który będzie wykonany w technologii organicznej, i który będzie zajmował praktycznie całą powierzchnię przedniego panelu. Dodatkowo możemy być świadkami rezygnacji z tradycyjnego przycisku Home i wbudowania skanera linii papilarnych w ekran. (...) Na spotkaniu z władzami wykonawczymi Apple w ubiegłym miesiącu jeden z inżynierów z chińskiej firmy zadał pytanie dlaczego tegoroczny model iPhone'a pozbawiony jest znaczących zmian w designie, co kłóci się z dotychczasowym dwuletnim cyklem wydawniczym. W odpowiedzi usłyszał, że nowa technologia potrzebuje dużo czasu na wdrożenie" - pisał niedawno serwis The Wall Street Journal.

Aktualizacja: 11 lipca 2016 20:13

Tekst zaktualizowałem dodając nowe zdjęcie.