iPhone 7 i iPhone 7 Plus: co z czasem pracy na baterii?

Czas pracy na baterii smartfonów iPhone 7 i iPhone 7 Plus powinien według deklaracji Apple zauważalnie się wydłużyć. Czy aby na pewno?

Podczas premiery smartfonów iPhone 7 i iPhone 7 Plus usłyszeliśmy deklarację, że będą się one mogły pochwalić dłuższym od poprzedników czasem pracy na baterii, co udało się uzyskać dzięki zastosowaniu bardziej efektywnego układu SoC oraz optymalizacji oprogramowania. Dzisiaj pojawiły się kolejne doniesienia na ten temat dotyczące pojemności zastosowanych akumulatorów. Wynika z nich, że:

- akumulator o pojemności 1750 mAh, który znajdziemy w iPhonie 6s został w iPhonie 7 zastąpiony akumulatorem o pojemności 1960 mAh

- w przypadku iPhone'a 7 Plus pojemność zwiększyła się z 2750 mAh do 2900 mAh

Biorąc to wszystko pod uwagę wydaje się, że deklaracje Apple nie zostały złożone na wyrost przynajmniej w przypadku modelu iPhone 7. Jeżeli chodzi o model iPhone 7 Plus nie wygląda to aż tak dobrze. Warto bowiem podkreślić, że wzrost pojemności jest znacząco mniejszy (150 mAh vs 210 mAh) a ponadto urządzenie to zostało wyposażone w podwójny aparat, który oferuje możliwość skorzystania z zoomu optycznego. Rozwiązanie to zaś z pewnością będzie podczas użytkowania wymagało więcej energii niż pojedynczy aparat iPhone'a 7. O tym jak to faktycznie jest z czasem pracy na baterii nowych iPhone'ów przekonamy się jednak dopiero, gdy niezależne laboratoria przeprowadzą odpowiednie testy.