iPhone 7 i iPhone 7 Plus dostępne w wersji 256 GB

W przypadku iPhone'a 7 Apple zamierza zrezygnować z wersji wyposażonej w 64 GB pamięci wewnętrznej i dołożyć w zamian wersję 256 GB - wynika z raportu firmy TrendForce.

Specjaliści z TrendForce przedstawili swoje prognozy na temat smartfona iPhone 7. Wynika z nich, że:

- zarówno 4,7-calowy model iPhone 7, jak i 5,5-calowy model iPhone 7 Plus oferowane będą z pamięcią wewnętrzną 32 GB, 128 GB i 256 GB (TrendForce nie zabiera zdania w sprawie wersji 16 GB)

- iPhone 7 dysponować ma 2 GB pamięci RAM LPDDR 4, natomiast iPhone 7 Plus korzystać ma z 3 GB pamięci RAM LPDDR 4 ze względu na podwójny aparat, który będzie znacznie bardziej zasobożerny

Dodatkowo TrendForce przewiduje, że nowe iPhone'y zaoferują jedynie niewielkie zmiany jeżeli chodzi o wyświetlacz, co oznacza, że panel LTPS LCD doszedł już w przypadku Apple do krańca swoich możliwości. To zaś z kolei daje podstawy do prognoz dotyczących wykorzystania w kolejnym iPhonie ekranu wykonanego w technologii AMOLED.

Podsumowując, TrendForce potwierdza wcześniejsze spekulacje mówiące o tym, że iPhone 7 doczeka się jedynie drugorzędnych zmian.

Kolejna generacja iPhone'a co trzy lata

Przy tej okazji warto przypomnieć o idących w parze z powyższymi prognozami niedawnymi doniesieniami serwisu Nikkei, z których wynika, że Apple "dostało zadyszki" i zamierza na stałe wydłużyć okres pomiędzy premierami iPhone'ów oferujących znaczące zmiany konstrukcyjne z dwóch do trzech lat.