iPhone 7: moduły głównego aparatu nie dostarczy Sony

iPhone 7 nie będzie korzystał z modułów głównego aparatu dostarczonych przez Sony - twierdzi Chris Chang, analityk firmy Nomura Securities.

Dotychczasowe doniesienia (oczywiście niepotwierdzone przez Apple) na temat smartfona iPhone 7 sugerują, że zostanie on wyposażony w podwójny aparat główny, czyli rozwiązanie znane już na rynku smartfonów z Androidem od pewnego czasu i zastosowane niedawno np. przez firmę Huawei w modelu P9. Dzisiaj zaskakującymi prognozami na temat tego elementu podzielił się Chris Chang, analityk firmy Nomura Securities. Jego zdaniem bowiem wspomniane moduły nie dostarczy firma Sony, lecz koreańska firma LG. Dlaczego? Chodzi o problemy z zapewnieniem dostaw na odpowiednim poziomie związane z kwietniowym trzęsieniem ziemi w Japonii, w wyniku którego jedna z fabryk japońskiego producenta została zniszczona.

Chris Chang twierdzi ponadto, że optyczny system stabilizacji zostanie zastosowany zarówno w podstawowym modelu iPhone 7, jak i jego większym "bracie", czyli iPhonie 7 Plus. Warto przypomnieć, że to szalenie ważne dla jakości zdjęć rozwiązanie nie było obecne w modelach iPhone 6 iPhone 6s.