iPhone 7: to jak naiwni są fanboy'e Apple przechodzi ludzkie pojęcie

Wydaje się, że część właścicieli iPhone'a 7 spróbowało na własną rękę wykonać złącze minijack. Oczywiście z marnym skutkiem...

iPhone 7 nie posiada standardowego gniazda słuchawkowego. Dołączone do zestawu nowe słuchawki można podłączyć bezpośrednio do złącza Lightning, natomiast chcąc skorzystać ze starszych słuchawek trzeba sięgnąć po specjalną przejściówkę. Rozwiązanie to stało się bohaterem wielu memów i żartów. Jeden z ciekawszych prezentuje film o zachęcająco brzmiącym tytule "Secret Hack To Get Headphone Jack on the iPhone 7" zamieszczony na kanale YouTube Techrax . Jego autorzy prezentują jak przywrócić gniazdo minijack przy wykorzystaniu wiertarki.

Nie wiem, czy dopuszczali oni scenariusz, że ktoś poważnie potraktuje prezentowaną przez nich naprawę, lecz o ile wierzyć zamieszczonym pod filmem wściekłym komentarzom takie osoby się znalazły. Ich autorzy obwiniają Techrax o popsucie swoich iPhone'ów 7. Niektórzy zagrozili nawet złożeniem pozwu do sądu:

"Jestem studentem. Wydałem moje oszczędności na ten telefon!!! Teraz obraz migocze i ekran wyłącza się. Nie działa też głośnik. Nie rozumiem dlaczego mnie k... oszukaliście. Mój wujek jest prawnikiem i pozwę was w pełnym zakresie prawa"

Zobacz również:

iPhone 6 i mikrofala

Przy tej okazji warto przypomnieć o żarcie użytkowników serwisu 4chan, którzy opublikowali informację o możliwości ładowania iPhone'a za pomocą mikrofalówki. Wcześniej przekonali też chyba z sukcesem część fanboy'ów Apple, że iOS 7 dodał do iPhone'a funkcję wodoszczelności.