iPhone 7 vs. HTC 10 vs. Samsung Galaxy S7 vs. LG G5: czas pracy na baterii

W teście organizacji Which? iPhone 7 wypadł fatalnie pod względem czasu pracy na baterii. Androidowa konkurencja zostawiła go daleko w tyle.

Grupa Consumer Rights Which? przeprowadziła testy porównujące czas pracy na baterii iPhone'a 7 i smartfonów HTC 10, Samsung Galaxy S7 oraz LG G5. Podzielone one zostały na dwie części:

- rozmowy 3G

- przeglądanie internetu 3G

"Testujemy żywotność baterii przy wykorzystaniu naszego symulatora sieci. Dbamy o to, aby przy każdym teście siła sygnału była taka sama, co jest ważne, ponieważ gdyby smartfon musiał walczyć o sygnał zużywałby więcej energii. Jasność ekranu została ustalona na każdym telefonie na takim samym poziomie. Przed testem akumulator każdego smartfona został rozładowany całkowicie i naładowany do pełna." - tłumaczy Grupa Consumer Rights Which?

Jak wypadły testy?

W obu seriach najgorszy wynik przypadł w udziale smartfonowi...iPhone 7. W pierwszej uzyskał wynik na poziomie zaledwie 712 minut, podczas gdy lider - HTC 10 - mógł się pochwalić wynikiem 1859 minut. W drugiej było to 615 minut kontra 790 (liderem pozostał HTC 10).

Poniżej graficzna prezentacja wyników wszystkich testowanych modeli:

iPhone 7 vs. HTC 10 vs. Samsung Galaxy S7 vs. LG G5: czas pracy na baterii (źródło: Witch?)

iPhone 7 vs. HTC 10 vs. Samsung Galaxy S7 vs. LG G5: czas pracy na baterii (źródło: Witch?)