iPhone 7: wszystko czego możemy oczekiwać po następcy iPhone'a 6s

Spis treści

iPhone 7: pierwszy smartfon z e-SIM?

Obecnie na rynku dominują karty nanoSIM i microSIM. Z czasem pojawią się jednak mające je docelowo zastąpić wbudowane w smartfon elektroniczne karty SIM (e-SIM), które mają kilka istotnych zalet:

- możliwość prawie natychmiastowej zmiany operatora komórkowego

- brak problemów z różnymi standardami i niewygodnym przekładaniem fizycznych kart

- oszczędność miejsca w smartfonie

Nad tym rozwiązaniem pracują firmy Apple i Samsung. Od dawna mówi się, że trafi ono na rynek w 2016 roku. Biorąc to pod uwagę wydaje się bardzo prawdopodobne, że będzie z niego korzystał iPhone 7. Tym bardziej, jeżeli wcześniej znajdzie ono zastosowanie w sprzęcie koreańskiej firmy.

iPhone 7: odpowiedź na Galaxy Note Edge, S6 Edge and S6 Edge+?

Oczekiwane zmiany, które mógłby wnieść ze sobą iPhone 7 dotyczą w dużej mierze ekranu. I nie chodzi tutaj tylko o wspomnianą wcześniej rozdzielczość ale również jego kształt i dodatkowe możliwości. Dyskusja na ten temat nasiliła się po informacji na temat patentu Apple, który stanowi odpowiedź na Galaxy S6 Edge Samsunga. W odróżnieniu od koreańskiej firmy zakłada on jednak zastosowanie obok głównego osobnego dotykowego wyświetlacza umieszczonego na boku obudowy, który poza dostępem do powiadomień oferował będzie możliwość skorzystania z przycisków funkcyjnych takich spust migawki aparatu.

Wydaje mi się jednak bardzo wątpliwe, aby rozwiązanie to zostało wykorzystane przez Apple. Wpływałoby bowiem na grubość smartfona, czyli szalenie dla Apple ważny parametr, o który prawdopodobnie zamierza walczyć opisanym wcześniej nowym złączem słuchawkowym.

Znacznie ciekawiej wygląda tutaj patent (wniosek Apple złożyło już w 2013 roku) opisujący wyświetlacz, który w odróżnieniu od Galaxy S6 Edge zakrzywiony jest na całej szerokości a nie tylko przy krawędziach. Mamy więc tutaj do czynienia z ekranem, który stanowi wycinek walca i zapewnia większą przestrzeń do pracy. Dodatkowo ma on być elastyczny, więc cechowała go będzie duża odporność na uszkodzenia.

Uważam, że Apple nie zdecyduje się również i na to rozwiązanie. Ekran iPhone'a 7, chociaż z większą gęstością pikseli, wciąż jednak będzie płaski.